Objavy a vynálezy pre deti

Thumbnail
Kategórie:

2 nádherné knižky v obľúbenej sérii Povedz mi – o vynálezoch, objavoch, aj o tom, kedy sa čo udialo.

V edícii Povedz mi vyšli dve nové knižky, ktoré sú ideálnym darčekom a čítaním pre zvedavé deti.

Kniha Povedz mi – Objavy a Vynálezy prináša odpovede na vyše 200 otázok, ktoré kladú všetky deti a na ktoré dospeláci nie vždy vedia odpovedať! Farebné strany so samolepkami oddeľujú 4 samostatné témy:
– vynálezy
– Zem
– vesmír
– každodenný život

Jednoduché odpovede dopĺňajú vtipné ilustrácie, takže deti sa veľa naučia, dozvedia aj zabavia.

Dozviete sa napríklad:
Ako pracuje chladnička?
Tak trochu ako ľudské telo. Keď sa potíme, naše telo sa tým ochladzuje. Aj v chladničke je tekutina, ktorou sa zníži v jej vnútri teplo a potraviny sa ochladia.

Kedy sa objavil splachovací záchod?
Existoval už dávno pred Grékmi, ale v stredoveku načisto zmizol. Prvé moderné splachovacie zariadenie vytvorili v Anglicku koncom 16. storočia.

V druhej novinke Povedz mi kedy sa zasa dozviete, kedy vymysleli tenis, kedy sa začala vyrábať cukrová vata, kedy bola objavená elektrina alebo kedy bola vynájdená televízia.
Aj táto knižka prináša odpovede na vyše 200 otázok zo štyroch tém:
– osobnosti a pamiatky
– história a veda
– kultúra a šport
– každodenný život

Okrem iného sa v knihe Povedz mi kedy dozviete:

Kedy postavili Veľký čínsky múr?
Sedliaci, robotníci aj väzni sa striedali pri jeho stavbe celých 200 rokov – od konca 15. až do začiatku 17. storočia. Je dlhý 6 700 km a vinie sa naprieč severnou Čínou. Toto opevnenie bolo vybudované za cisárskej dynastie Ming.

Kedy sa narodil Ježiš?
Náš letopočet sa podľa tradície odvíja od narodenia Ježiša. V roku 532 mních Dionýz Malý rozhodol, že jeho narodenie bude označovať začiatok našej éry – rok 0. Lenže sa pomýlil vo výpočtoch a Ježiša urobil mladším o 6 – 7 rokov. Prišlo sa však na to príliš neskoro, keď sa kalendár už používal… Aj keď údaj o jeho narodení zrejme zostane navždy hádankou, kresťania si sviatok jeho narodenia pripomínajú 25. decembra.

Pozrite si ostatné knihy z Edície Povedz mi.

Podobné články