O chorobách detí trochu inak. ČO znamenajú?

Thumbnail
Kategórie:

Čo nám môžu prezradiť ochorenia dieťaťa? Ako sa pozrieť na chorobu dieťaťa z trochu iného uhlu pohľadu?

Na naše zdravie vplýva aj to,  aké máme vzťahy s ľuďmi vo svojom okolí, nakoľko sme vo vzťahoch spokojní, nakoľko sú naše vzťahy „zdravé“ – to sa odráža aj na tom, nakoľko je zdravé naše telo. Špeciálne to platí pre deti, ak sú v napätej atmosfére, často sa to prejavuje práve telesnými symptómami – objavia sa dlhodobé nevysvetliteľné bolesti hlavy, bruška, nevoľnosti, častá chorobnosť.

Ak sú vyšetrenia v poriadku, ale dieťa je stále často choré

Mnohokrát sa dokonca stáva, že všetky lekárske vyšetrenia sú v poriadku, no dieťa sa neustále sťažuje na bolesť – najčastejšie sú to bolesti hlavy, bruška, únava, alebo ranné nevoľnosti. Čo sa za nimi môže skrývať, keď všetky lekárske vyšetrenia sú v poriadku, nemalo by byť dieťa zdravé? Psychosomatika však ponúka pohľad aj na rôzne iné ochorenia, v podstate na akékoľvek zdravotné problémy.

Čo znamenajú časté bolesti bruška? Prečo je dieťa tak často choré, je za poruchou imunity aj niečo iné? Je  jednoduchšie podať chorému dieťaťu liek proti teplote alebo proti pôvodcovi ochorenia ako pátrať po príčinách ochorenia. Tie však neraz môžu byť práve v určitom type vnútorného konfliktu dieťaťa, ktorý sa prejaví práve fyzickým ochorením.

Ponúkame vám pohľad na najčastejšie ochorenia detí, na ktoré sa môžeme pozrieť z iného uhla pohľadu. Prečítajte si v článku TU.

Podobné články