Nové časti detektívneho seriálu LasseMaja

Thumbnail
Kategórie:

Príbehy sa odohrávajú v mestečku Lotorkovo, kde sa všetci navzájom poznajú a kde kostol stojí uprostred malého námestia. Hlavné postavy Lasse a Maja sú spolužiaci a spoločne vedú malú detektívnu kanceláriu.
Autor Martin Widmark si právom vyslúžil prezývku „Agatha Christie pre deti“, jeho príbehy sa totiž ľahko čítajú, ale záhady v nich sa len ťažko lúštia.

Festivalová záhada

V Lotorkove zorganizujú festival venovaný láske. Majú v pláne vyzbierať peniaze pre deti v núdzi. Klenotník Karát prisľúbi, že zaplatí päť eur za každú pusinku či objatie, ktoré si Lasse s Majou zaznamenajú do zápisníka. Obyvatelia Lotorkova sa odušu objímajú a rozdávajú bozky. Festival vrcholí tanečnou súťažou s profesionálnymi tanečníkmi. Najprv sa záhadne stratí náhrdelník a vzápätí peniaze. Kto len mohol vykonať taký podlý čin? A prečo sestrička na bicykli prenasleduje smetiarske auto? Lasse s Majou sú pripravení odhaliť páchateľa.

Dostihová záhada

Dlho pripravované jazdecké preteky s nečakaným výsledkom!
Napätie na lotorkovskej dostihovej dráhe by sa dalo krájať. Ľudia sa dohadujú a stávkové kancelárie pracujú na plné obrátky. Kone so skúsenými jazdcami v sedle sa ihneď dostanú do vedenia, no netrvá to dlho a jeden za druhým strácajú tempo. Začnú sa šíriť reči o možnosti podvodu. Že by v tom mala prsty začiatočníčka Sára Bernardová, aby mohla zvíťaziť? Lasse s Majou sú, prirodzene, na mieste a uvedomia si, že pred nimi stojí riešenie ďalšieho prípadu.

Zdroj: www.verbarium.sk

Podobné články