Nová magická séria pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Pre deti, ktoré milujú magické veci, Harryho Pottera a kúzelné dobrodružstvá, tu máme super tip!

Začítajte sa do novej série o výnimočnom priateľstve medzi deťmi a magickými zvieratami s názvom Škola magických zvierat.

Škola Na studenom vŕšku je v podstate bežná škola s riaditeľom, školníkom a veľkou školskou záhradou. Napohľad nič zvláštne, no pozor! Táto škola ukrýva tajomstvo. Na koho sa usmeje šťastie, získa najlepšieho priateľa na celom svete. Magické zviera. Zviera, ktoré vie rozprávať.

V 1.časti sa zoznámime s Idou, ktorá sa v novej škole vôbec necíti príjemne. Spolužiaci ju neprijali s veľkým nadšením a triedna slečna Cornfieldová je dosť zvláštna osôbka. Jedine utiahnutému Benymu sa zdá celkom sympatická a tak ju pozve na svoju narodeninovú oslavu. Ida sa na ňu nakoniec nedostaví a zdá sa, že ani z nich dvoch nebudú priatelia. Potom sa však udeje čosi naozaj magické…

Táto trieda totiž ukrýva tajomstvo: na koho sa usmeje šťastie, získa najlepšieho priateľa na celom svete. Zázračné zviera. Zviera, ktoré vie rozprávať.
Bude to zasnívaný Beny alebo Namyslený Marko? Alebo žeby zdorovitá Helena, hanblivá Anna, či nemotorný Edo? A čo keby to bola naša ctižiadostivá Ida?

A príbeh pokračuje – je tu aj druhý diel Škola magických zvierat – Samá jama.

O tajomstve zázračného Magického zookupectva sa nesmie nikto dozvedieť. Napriek tomu sa Ida a jej lišiak Ryšiak prerieknu. Len aby sa o tom nedozvedela učiteľka, slečna Cornfieldová! Čoky si zo všetkého najviac želá svoje vlastné zázračné zviera. Všetko ostatné mu je ľahostajné: školské divadelné predstavenie, nafúkaná spolužiačka a najviac tie prapodivné jamy v školskej záhrade…

Ktovie ako vznikajú tie tajomné diery? Má ich na svedomí nejaký žiak? Alebo majú vo veci prsty mimozemšťania z iných galaxií? Napínavá záhada, ktorá naruší pokojný školský život, nedá spávať nikomu…

Autorka Margit Auerová vyštudovala žurnalistiku a dlho pracovala ako reportérka v bavorských periodikách. Medzitým začala písať detské knižky, ktoré mali obrovský úspech.

Podobné články