Nová atrakcia na svahu: Snehové mravenisko

Thumbnail
Kategórie:

V lyžiarskom stredisku Mraznica sa návštevníci môžu tešiť na novú atrakciu – mravenisko zo snehu.

Už nielen Vysoké Tatry a Košice sa môžu popýšiť ľadovými umeleckými dielami. Snehové kráľovstvo s podobou mraveniska vyrástlo pod svahom v lyžiarskom stredisku Ski Centrum Mraznica Hnilčík na Spiši.

1

Prechádzka medzi mravcami

Inak v realite pomerne drobné mravce sú do snehu vytesané v nadrozmernej veľkosti. Snehová stavba v najvyšších miestach dosahuje takmer štyri metre. Mravenisku dominuje tak, ako to v prírode býva, mravčia kráľovná. Nechýbajú jej robotníci, niektorí nesú v rukách larvy, ďalší len tak bezstarostne ležia. Stavba inšpirovaná prírodou je vytvorená tak, aby pomedzi jej jednotlivé časti bolo možné chodiť. Návštevníci sa tiež môžu prejsť popod tri oblúky.

2

Známy a skúsený sochár

O niečo ďalej od mraveniska stojí hokejový brankár taktiež vytvorený zo snehu. Má byť pomyselným prepojením na blížiace sa majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa v máji uskutočnia v Košiciach a v Bratislave. Zároveň je brankár spojivom medzi svahom a krytým klziskom, ktoré je v lyžiarskom stredisku Mraznica novinkou. Na ľadovej ploche sa dá zakorčuľovať najmä počas víkendov. Sochy do snehu vytesal sochár Adam Bakoš, ktorého pečať nesie ľadová krása v Tatranskom ľadovom dóme. Vlani tiež pracoval na sochách v Pieskovom kráľovstve na Zemplínskej Šírave.

3

Menej stresu, viac jazdenia

Nová turistická atrakcia pod lyžiarskou zjazdovkou je dielom organizácie Košice Región Turizmus. „Radi by sme dali do povedomia verejnosti menej známe lyžiarske strediská v našom regióne, ktorých hlavnou devízou je, že nie sú preplnené. Oproti tatranským strediskám tak ponúkajú menej stresujúce prostredie, často sú cenovo omnoho dostupnejšie a môžu byť zaujímavou inšpiráciou pre všetkých milovníkov zimných športov,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

4

Turistov odvezie Ľadový expres

Snehovú atrakciu si budú môcť obzrieť aj cestujúci prvým Ľadovým expresom v jeho zimnej edícii. Ski Centrum Mraznica Hnilčík je totiž jedným z možných cieľov cestujúcich Ľadovým expresom, ktorý odštartuje tento víkend v sobotu (2. 2. 2019). Mimoriadny turistický vlak v zimnom vydaní bude premávať každú sobotu. Ľadový expres má podporiť regionálny cestovný ruch a tiež zastrešiť spoluprácu s jednotlivými podnikateľmi na trase.

 5

Podobné články