Nezabudnuteľný záver leta v Trnavskom regióne

Thumbnail
Kategórie:

Navštívte región, kde to stále žije. Síce sa blíži koniec leta, ale práve teraz je ten najvhodnejší čas sem prísť.

Bude tu viacero podujatí, počas ktorých si užijete kopec zábavy, romantiku, zasvätíte sa do tajov hudby, filmu i histórie, a hlavne tu budete chcieť zostať čo najdlhšie. Tu vám totiž nuda nehrozí.

TRNAVA

Festival Youtopia

Nadšenci hudby a videí si prídu v Trnave na svoje. Od 21. – 22. augusta sa bude v kultúrnom centre Malý Berlín a na Nádvorí konať netradičný festival Youtopia. Aj tento rok sa môžete tešiť na domácu hudobnú scénu a na to najzaujímavejšie a najzábavnejšie zo spojenia hudby a videa. Novinkou tohto ročníka je Súťaž slovenských videoklipov, ktorá vyvrcholí na festivale. Viac informácií nájdete TU.

Youtopia 2020

Leto na korze

Strávte príjemný teplý podvečer na korze na Hlavnej ulici, v rámci ktorého sa vám predstavia hudobné kapely, sólisti, tanečníci, malé divadelné formy, folklór, tradície a ľudová hudba. Kultúrne zážitky pre všetkých si môžete užiť do 31. augusta. Pre deti sú pripravené viaceré predstavenia vždy v stredu, piatok a nedeľu o 18:00 hod. Celý program nájdete  TU.

leto na korze

Kino pod hviezdami

Nenechajte si ujsť najlepšie slovenské dokumentárne filmy v jednom z najkrajších miest Trnavy – parčíku Bela IV. V nedeľu 23. augusta tu budú v rámci Kina pod hviezdami premietať film Stratený domov o dvoch záchranároch z Bratislavy, ktorí boli v Iraku. Vstup je voľný a po filme bude nasledovať diskusia s tvorcom filmu Jurajom Mravcom. Viac informácií nájdete TU.

hviezdami

Trnavské organové dni

Posledné dva koncerty jubilejného 25. ročníka Trnavských organových dní opäť rozozvučia historické organy Baziliky sv. Mikuláša. V nedeľu 23. augusta vystúpi Španiel Tomé Olives s Miešaným speváckym zborom Tirnavia, ktorý vedie zbormajster Michal Stahl.  Záverečný koncert 30. augusta bude patriť Američanovi pôsobiacemu na Slovensku Davidovi di Fioremu a Cirkevno-hudobnému spolku pri Bazilike sv. Mikuláša v Trnave s dirigentom Danielom Ruzzierom.

organ

Mestská veža

Počas augusta máte jedinečnú možnosť vyjsť na Mestskú vežu, keď bude zapadať slnko. Každý piatok a sobotu je totiž otvorená do 20:00 hod. s posledným vstupom o 19:30 hod. Z jej vrcholu sa vám tak naskytne krásny výhľad na Trnavu a zároveň spoznáte jej históriu a budete si môcť zblízka pozrieť ako funguje vzácny hodinový stroj, ktorý oslávil 290. výročie.

Mestská veža_foto Matúš Koprda

Cykloprehliadka s architektom

Trnava si aj v tomto roku pripomenie Európsky týždeň mobility, ktorého súčasťou bude 5. septembra cykloprehliadka Mesto na prahu moderny 2.0. Sprevádzať vás bude architekt Miroslav Beňák, ktorý vám ukáže a porozpráva o rozvoji mesta tesne na začiatku 20. storočia. Zároveň vám predstaví budovy architektov ako Michal Milan Harminc, Jozef Marek, Juraj Chorvát, Evžen Linhart, Emil Belluš a ďalších. Maximálny počet účastníkov je obmedzený na 30 osôb, lístky je preto potrebné si vopred rezervovať. Môžete tak urobiť on-line alebo aj priamo v Turistickom informačnom centre.

Cykloprehliadka_foto Matúš  Koprda

SMOLENICE

Medokvas

Užite si Smolenický festival medových nápojov – Letný Medokvas, ktorý bude 22. augusta v Areáli Včelovina Smolenice. Ochutnáte viacero druhov medoviny a tiež medový burčiak. Osviežiť sa môžete aj medovým pivom a sajdrom či výbornými limonádami. Super dobroty zase nájdete vo foodtruckoch s občerstvením. Okrem toho sa môžete prejsť po záhrade a zistiť, že tu majú svoj raj včielky.

medovinárstvo Včelco_foto Včelco

DOLNÁ KRUPÁ

Gemini v Medolandii

Ružová záhrada areálu Medolandie v Dolnej Krupej bude 22. augusta plná írskych melódií a piesní v podaní skupiny Gemini. Okrem dobrej hudby si pochutnáte aj na chladenej medovine, bohatom občerstvení a rôznych medových nápojoch. Vstupné je 5€ a deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Viac informácií nájdete TU. 

Gemini Medolandia

RUŽINDOL

Hodové slávnosti

V Ružindole vás čakajú tri dni plné zážitkov i zábavy. Od 21. do 23. augusta sa tu budú konať Hodové slávnosti. Nebudú chýbať futbalové zápasy, atrakcie pre deti, dobré jedlo a tiež skvelá hudba. Vystúpia tu kapely ako Hudba z Marsu či Bystrík Band. Viac informácií nájdete TU.

ruzindol hody aug20

SUCHÁ NAD PARNOU

Grilovačka vo vinici

Dokonalú romantiku uprostred viníc zažijete jedine v Terra Parna. Vezmite svoju polovičku na Grilovačku vo vinici 28. a 29. augusta, v rámci ktorej si pochutnáte na 4-chodovom menu z grilu pripravenom šéfkuchárom Michalom Hečkom. K nemu vám dopárujú vynikajúce vína z tamojšieho vinohradu a vy si tak vychutnáte dokonalé chvíle pri západe slnka. Počet miest je limitovaný, a preto si ich treba vopred zarezervovať.

grilovacka-vo-vinici-foto Terra Parna

Podobné články