Neuveriteľná legenda zo Zázrivej

Thumbnail
Kategórie:

Nad Zázrivou na mieste zvanom Bôrkový vrch stál v minulosti dedinský kostolík. Kajúcnikom z okolia poskytoval útechu a pokoj v idylickom prostredí plnom lesnej zveri a šumu lístia stromov….

Historická záhada

Nad Zázrivou na mieste zvanom Bôrkový vrch stál v minulosti dedinský kostolík. Kajúcnikom z okolia poskytoval útechu a pokoj v idylickom prostredí plnom lesnej zveri a šumu lístia stromov. Mnísi a mníšky v kostolíku si to však nevedeli vážiť. Páchali smilstvá a po nociach tancovali hriešne tance. V jeden deň sa z ničoho nič zotmelo. Zablyslo sa, zarachotil hrom a kostolík sa bez stopy prepadol pod zem. Nakoniec predsa len niečo ostalo…

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/45495601/jd_pf_2013.jpg

 

A čo súčasnosť?

Toto miesto skutočne existuje a nazýva sa Bôrická alebo Bôriková mláka. Miestni ho tiež zvyknú volať morské oko. V roku 1974 bola táto lokalita vyhlásená za prírodnú pamiatku.

Ideálnym štartovacím bodom na túru k Bôrikovej mláke je aj v zimných mesiacoch zážitkový penzión Jánošíkov dvor vzdialený iba 900 metrov vzdušnou čiarou. Ide o drevenice v Zázrivej inšpirované ľudovou architektúrou, priamo pod hrebeňmi Malej Fatry. Pred túrou k morskému oku určite nevynechajte obed v štýlovej reštaurácii v drevenici u Juraja, kde na vás čakajú chutné slovenské jedlá a umelecky stvárnený život Juraja Jánošíka od jeho narodenia až po dolapenie.

Originálny interiér i exteriér, personál v ľudovom oblečení a teplo krbu bude určite príjemným zážitkom pre celú rodinu i detičky!

Ak by ste nemali záujem o túru, ale radšej o lyžovanie, na Jánošíkovom dvore Vás vyzbroja i skipassom do 4 lyžiarskych stredísk s 5 – 30 % zľavou. Po skvelej lyžovačke sa potom môžete spoločne zregenerovať vo finskej saune alebo vo vírivke pod holým nebom. Každý si tu nájde niečo. Detičky môžu stavať snehuliakov, guľovať sa, požičať si sánky, či boby a užiť si zimné radovánky dosýta. Rodičia môžu využiť outdoorové a indoorové aktivity na mieru od romantickej ľudovej večere, pochode na snežniciach, školy výroby zázrivského syrového korbáčika až po fujarovú školu.

Príďte si po zážitok z hôr na Jánošíkov dvor do Zázrivej!

Podobné články