Nazrite do krásnych detských noviniek!

Thumbnail
Kategórie:

V srdci vianočného obdobia, kedy sa radostné očakávania miešajú s vôňou medovníkov a lesných stromčekov, nachádzame jedinečný dar, ktorý sa teší nesmiernemu obľúbeniu – knihu. Kniha, so svojou schopnosťou nás uniesť do iných svetov, ponúka viac ako len listy papiera. Patrí medzi najobľúbenejšie vianočné darčeky a prináša so sebou darček samotný – dar času stráveného v príbehoch, ktoré nám otvárajú brány do fantázie a poznania.

Vedeli ste, že vydavateľský dom Grada vydáva pod značkou Bambook detské knižky? Tieto Vianoce prináša dve výnimočné knižky no za pozornosť stoja aj ďalšie tituly:

 

Vianoce v Sniežkove sú prvotinou slovenskej autorky Elišky Kramerovej, bohato ilustrovaná obľúbeným slovenským ilustrátorom Adriánom Machom. Vaše malé ratolesti vezme do zasneženej Malej studenej doliny v Snežných horách, kde sa schyľuje k sviatočnej večeri. Roztomilé zvieratká zdobia stromček a nosia všetky dary prírody, aby si pripravili čo najkrajší spoločný Štedrý večer. No než budú môcť spokojne zasadnúť za sviatočný stôl, čaká ich ešte nemilé prekvapenie…Knižka je určená pre detičky od 5 rokov.

Ďalšia novinka je určená pre trošku väčšie deti. Billyho obrovské dobrodružstvo je detský debut svetoznámeho šéfkuchára Jamieho Olivera, obohatená o pútavé ilustrácie španielskej ilustrátorky Mónicy Armiño. Billy a jeho najlepší kamaráti objavia tajný vchod do Vodopádového lesa, do ktorého majú zakázaný vstup. Neodolajú túžbe preskúmať ho. Čoskoro však zistia, že v lese sa to len tak hmýri kúzlami a žijú v ňom rôzne nezvyčajné bytosti – bzučiaci elfovia, smradľaví búnovia a všeličo iné.

 

Najlepšia mamička

Existuje tisíc a jeden spôsobov, ako byť mamou. Ktorá je teda tá najlepšia na svete? To sa dočítate v tejto knižke plnej nežných portrétov mamičiek zvieracej ríše.

 

Baletky – Zoznámte sa s veselými baletkami z parížskej Opernej školy tanca! V parížskej Opernej škole tanca to vrie. Najmladšie dievčatká zo šiestej divízie súperia o dve úlohy v balete Garnier. Zatiaľ čo Constance sa zodpovedne pripravuje a trénuje, Zoé rebeluje. Zdá sa, že jedine jedenásťročná Maïna je úplne pokojná. Pomáha svojim priateľkám, povzbudzuje ich, uisťuje… a vôbec pri tom nemyslí na seba! Vyzerá to tak, že si neuvedomuje, že aj ona by mala bojovať o úlohu v opere. Kto nakoniec získa vysnívanú úlohu v balete? A ako sa empatickej Maïne podarí zladiť svoju vášeň, ambície a priateľstvá?

Deti polnoci – Tajomný príbeh o priateľstve, odvahe a túžbe nájsť miesto, kam patríme poteší všetkých malých dobrodruhov. Pod rúškom temnej noci dorazí do malého mestečka Slaughtervill kamión. Vystúpi z neho sedem záhadných detí. Poobzerajú sa okolo seba a vojdú do opusteného domu. Ich príchod potajomky sleduje osamelý a nesmelý Ravani Foster. Postáva pri okne vo svojej izbe a chce sa o svojich nových susedoch dozvedieť čo najviac. Nakoniec si medzi záhadnými deťmi nájde kamarátku, srdečnú a odvážnu Virgíniu. Lenže nové priateľstvo so sebou prináša aj zopár tajomstiev a jedno veľké nebezpečenstvo. Keď sa Ravani dozvie o hrozbe, ktorá číha na jeho nových priateľov, musí začať bojovať, aby ich ochránil. Inak stratí jediného človeka, ktorý mu kedy rozumel.

 

Chlapec v kopačkách – Malí futbalisti pozor! Toto je knižka práve pre vás! Tomáš je školská futbalová hviezda s množstvom kamarátov. Teraz sa však musí kvôli ockovej novej práci presťahovať na druhý koniec krajiny. Tam ho čaká nielen nástup do novej školy, ale aj noví, nie vždy priateľskí spolužiaci, z ktorých najhorší je populárny a namyslený Michal. Ten sa Tomášovi posmieva, že nemá mobil a býva u svojho čudáckeho dedka Divnofúza na Húkalke – záchrannej stanici pre lesné zvieratá. Súperenie oboch chlapcov vyvrcholí dobrodružným útekom pred zúriacimi prírodnými živlami na školskom výlete, a hlavne veľkým futbalovým turnajom. Naučia sa školskí rivali ťahať za jeden povraz?

Klobučníci – Vstúpte do dobrodružného sveta kúziel a zázrakov Cordelie Klobučníkovej! Cordelia Klobučníková pochádza z rodiny remeselníkov, ktorá už po stáročia všíva do klobúkov podmanivé kúzla. Nie je však jediná. V Cordeliinom svete existuje ešte niekoľko cechov, ktoré tvoria čarovné plášte, hodinky, topánky či rukavice. Ich remeslo je síce starobylé a vážené, no pomaly vymiera. Keď sa Cordeliin otec Prospero nevráti s Veselou čiapkou zo zámorskej výpravy, na ktorú sa vydal, aby nazbieral špeciálne ingrediencie na klobúk, malá klobučníčka sa ho rozhodne vypátrať. Strýko Tiberius a teta Ariadna majú plné ruky práce, a tak si musí poradiť sama. Situáciu však komplikujú naštrbené vzťahy remeselníckych rodín a na povrch sa začínajú vynárať staré krivdy. Aby toho nebolo málo, ktosi sa pokúša zneužiť prastaré čary a rozpútať vojnu. Cordelia musí zistiť, kto to je…

 

Ak máte doma malých knihomoľov, tieto krásne knižky im určite urobia radosť. A možno budete mať chuť čítať spolu s nimi.

 

 

Zdroj: www.grada.sk

Podobné články