Naučte svoje deti vážiť si a šetriť peniažky

Thumbnail
Kategórie:

Chcete svoje deti naučiť hospodáriť s peniazmi? Pomôcť vám v tom môže aj práve odštartovaný vzdelávací projekt pre deti Proxíkova euroakadémia.

Prostredníctvom veselých pesničiek Mira Jaroša s kreslenými videoklipmi sa hravou a zaujímavou formou snaží deti naučiť, prečo si majú peniažky vážiť a šetriť, ako aj to, že následne treba dobre porozmýšľať, na čo ich použijú. Návyky detí sa totiž formujú práve v tomto období života a informácie získané v útlom veku ich môžu ovplyvniť tak pozitívne, ako aj negatívne.

Hlavným predstaviteľom všetkých pesničiek je kamarátsky delfín Proxík, ktorému originálny hlas prepožičal výborný slovenský herec Richard Stanke. V role Proxíka sa snaží deti motivovať, aby peniažky míňali na správne a dobré veci. O hudbu a text pesničiek sa nepostaral nikto iný ako autor mnohých detských hitov Miro Jaroš.

Pesničky nebudú deti vzdelávať len v oblasti financií. Koncepcia pesničiek je postavená tak, že okrem hlavného odkazu, že peniažky si treba vážiť a šetriť, pojednáva aj o téme, na čo ich budú môcť použiť. Pri aktuálnej pesničke Proxík a cestovanie deti spoznajú zvieratká, ktoré žijú, respektíve sú typické pre daný kontinent či časť sveta. Pri ďalšej pesničke Proxík a hudobné nástoje sa zase naučia, do akých skupín delíme hudobné nástroje, ako aj to, ktorý hudobný nástroj kam patrí. A tu zďaleka nebude koniec, pesničiek a videoklipov bude ešte omnoho viac.

Podobné články