Najlepšie vianočné darčeky pre každé dieťa

Thumbnail
Kategórie:

Trápi vás otázka, čo by malo byť medzi darčekmi pre vaše deti, aby ste im vyčarovali úsmev? Ponúkneme vám niekoľko tipov na hračky, ktoré oslovia každé dieťa.

Pred nami sú jedny z najkrajších chvíľ roka – vianočné sviatky, čas rodinnej blízkosti, nekonečných rozhovorov pri stoloch s tradičnými dobrotami a čas kedy sa navzájom obdarúvame vianočnými darčekmi. Samozrejme, naši najmenší Vianoce netrpezlivo očakávajú, aby si mohli pod stromčekom rozbaliť to, po čom celý rok túžili. 

Ako vybrať ideálny darček pre vaše dieťa

V rámci vianočných darčekov pre deti sú hračky samozrejme najlepšie. Pri hľadaní ideálneho darčeka pre vaše dieťa sa predovšetkým riaďte vekom dieťaťa. Nezabudnite ani na to, že vianočný darček pre vašu ratolesť by mal byť nielen vizuálne atraktívny, ale aj praktický a rozvíjajúci  jeho schopnosti. 

Vianočné darčeky pre deti

Môže sa zdať, že výber darčeka pre dieťa do 3 rokov nie je problémom – stačí si vybrať správnu hračku označenú pre určitý vek. Je to však zložitejšie. Vianočné darčeky pre najmenšie deti by mali nielen pobaviť, ale aj učiť – koniec koncov, idú k príjemcovi počas jeho najintenzívnejšieho vývoja. Preto sa oplatí venovať pozornosť daru, ktorý dieťaťu poskytuje veľa podnetov a rozvoj rôznych zručností, najmä jeho vizuálno-zvukovú koordináciu. Deti, ktoré sa naučia chodiť, budú potrebovať tlačidlá, ako aj hračky na tlačenie a ťahanie. Deti staršie ako 3 roky si zase zamilujú zmyslové hračky – plyšové hračky, kocky, stavebnice, hračky na hranie rolí a knihy, ktoré boli vytvorené s cieľom stimulovať rozvoj zraku, sluchu, hmatu, motorických zručností a predstavivosti. 

Najlepšie vianočné darčeky pre každé dieťa-1

Čaro drevených hračiek

Zdalo by sa, že v dobe všadeprítomných plastov a elektroniky čas drevených hračiek uplynul, ale to nie je pravda! Drevené hračky sú stále populárne, a preto darujte jednu z nich vášmu dieťaťu pod stromček. Tajomstvo spočíva predovšetkým v ich jednoduchosti, vôni, trvanlivosti a farbe. Vedomí rodičia čoraz viac venujú pozornosť tomu, s čím sa ich deti hrajú a vracajú sa k tomu, čo je prirodzené. Pri hraní s drevenou hračkou si vaše dieťa trénuje koordináciu, rovnováhu i motorické zručnosti. Drevené hračky dávajú tiež príležitosť rozvíjať detskú fantáziu a okrem toho ich vaše dieťa ťažko zničí. Drevo je tiež univerzálne, je vhodné na hranie pre mladšie aj staršie deti.

Najlepšie vianočné darčeky pre každé dieťa-2

Vianočné darčeky pre školákov

Výber vianočných darčekov pre staršie deti je o niečo zložitejší – aj preto, že každé dieťa má svoje vlastné preferencie a záujmy, ktoré by sa mali zohľadniť. Skôr, ako pôjdete vyberať darček pre školáka, nezabudnite zistiť o čo sa dieťa zaujíma alebo aké krúžky navštevuje. Týmto spôsobom bude pre vás jednoduchšie vybrať niečo, čo dieťa skutočne poteší.

Podporte dieťa v jeho záujmoch

Možno sa vyskytla situácia, že vaše dieťa spomínalo, že sníva o tom, že bude futbalista, tanečník alebo maliar, ale zdalo sa to nereálne? Vianoce sú skvelou príležitosťou, ktorá im pomôže splniť tieto sny. Mladí ľudia zvyčajne očakávajú dary v materiálnej podobe, ale odporúčame vám tiež vyskúšať túto možnosť. Je možné, že takéto gesto umožní dieťaťu objaviť skrytý talent a rozvíjať jeho zručnosti daným smerom. Má dieťa, ktoré chcete na Vianoce potešiť rado nejaký druh športu? Podporte ho v jeho záujmoch a kúpte mu športové vybavenie. Takmer každý školák rád hrá futbal, florbal, hokej, basketbal alebo volejbal. Alebo možno trénuje bojové umenia? Nové kimono môže byť dobrým nápadom na darček. 

Tip – pri nákupe vianočných darčekov pre školákov môžete využiť i internet a sociálne siete – ľahko tak zistíte, čo ho zaujíma, a tým uľahčíte nákup darčeka.

Existuje veľa nápadov na neobvyklé vianočné darčeky. Všetko, čo potrebujete, je ponoriť sa do záujmov alebo aktuálnych trendov medzi deťmi. Nezabúdajte však, že nie každý dar znamená míňanie veľkého množstva peňazí. 

Podobné články