Najlepší detský zážitok leta sa začína vo vlaku!

Thumbnail
Kategórie:

Aj vy máte problém vymyslieť zaujímavý jednodňový výlet pre deti? Všade v okolí už ste boli a máte pocit, že sa nedá vymyslieť nič lepšie? Máme pre vás skvelý tip! Výlet na známe miesta vlakom, v ktorom už cesta je zážitkom.

Deti a vlaky, to k jednoducho patrí k sebe. Historické mašinky plné prekvapení budú premávať vždy každú prázdninovú sobotu. Stačí si len vybrať trasu, buď sa vydáte z Bratislavy či z Nového Mesta nad Váhom cez Trnavu do Smoleníc, alebo z Bratislavy cez Piešťany do Brezovej pod Bradlom.

Vlakom až k oblakom

Zabaľte si batohy na celý deň a pripravte sa na cestu časom, ktorá začína hneď po tom, ako vlak vyštartuje zo stanice. Priamo počas cesty do Smoleníc sa totiž stanete súčasťou príbehu grófa Pálffyho. Na ceste do Brezovej pod Bradlom bude vašim spolucestujúcim jeden z najvýznamnejších Slovákov, Milan Rastislav Štefánik. To všetko v podaní hercov z trnavského Divadla Jána Palárika, ktorý vás zábavnou formou vtiahnu do víru historických udalostí. Táto cesta bude pre deti najlepšou hodinou dejepisu metódou škola hrou.

kocrtt-zazitkove-vlaky-016

Skutočná lahôdka pre milovníkov vlakov

Nadšenci železničnej dopravy sa môcť povoziť vlakmi, ktoré úž na našich tratiach nestretnú, no možno v nich strávili svoje detské časy ich rodičia či babičky a dedkovia.   Jedným z najväčších lákadiel je vozeň Krásavec z roku 1911, ktorý patrí medzi skutočné unikáty. Celý vozeň, ako aj jeho interiér je vyrobený z dreva a len nedávno bol celý zrekonštruovaný. Ostatné vozne, motoráky a motorový rušeň boli v 60. až 80. rokoch 20. storočia bežnou súčasťou železničnej dopravy na území Československa. Postupne však boli nahrádzané modernejšími vozidlami a dnes ich už v bežnej prevádzke nenájdeme vôbec.

kocrtt-zazitkove-vlaky-015

Na návštevu k Pálffyovcom a Štefánikovi

Po vystúpení z vlaku môžu malí aj veľkí výletníci zažiť čaro známych aj nepoznaných miest. Celodenný výlet v Smoleniciach sa dá začať občerstvením a programom v rodinnom medovinárstve Včelco, ďalej sa zviesť kyvadlovou dopravou Smolenická fčela priamo na Smolenický zámok a pre tých vytrvalejších je tu ešte možnosť navštíviť jaskyňu Driny. Alebo sa vydať úplne inou trasou a pozrieť si Múzeum Molpír, dať si dobrý obed a potom absolvovať ostatné zastávky.

kocrtt-zazitkove-vlaky-011

V Brezovej pod Bradlom vás Vláčik Brezováčik vyvezie až na Mohylu, odtiaľ sa môžete pozrieť do Múzea M.R. Štefánika alebo Jurkovičovho múzea. Takisto si môžete vychutnať príjemné chvíle spojené s gastro zážitkami priamo v meste. Alebo vyskúšať jazdu po lokálke z Brezovej do Jablonice a zažiť tam atmosféru tamojšieho kaštieľa.

Tento rok môžete svoje deti odmeniť za vysvedčenie originálnym spôsobom. Výletné vlaky štartujú už 3.7.2021 a miestenky sú už teraz v predaji na www.krajzazitkov.com .

 

Pre viac info alebo kúpu lístka klikajte sem: Najlepší detský zážitok leta

 

Podobné články