NAJKRAJŠIE VIANOČNÉ STROMČEKY V REGIÓNE TRNAVA

Thumbnail
Kategórie:

Každý z nich je iný a nelíšia sa iba veľkosťou či výberom vianočných ozdôb. Nájdete tu netradičný stromček z včelích úľov alebo dokonca z vínových fliaš.

Ak sa rozhodnete počas vianočných prázdnin prejsť v Trnave alebo jej okolí, nájdete tu čarovné miesta, ktoré dýchajú rozprávkovou vianočnou atmosférou. Jedným z nich je aj medovinárstvo Včelovina v Smoleniciach neďaleko Trnavy, ktoré je späté s prírodou. Práca v ňom je celoročne venovaná starostlivosti o včely a ich okolité prostredie. Počas adventu sa ale v bylinkovej záhrade objaví vianočný stromček postavený z drevených debničkových včelích úľov.

 

Včelovina Smolenice_zdroj Region Trnava

 

Výšku má asi sedem metrov a určite ho neprehliadnete, keďže je dobre viditeľný už od hlavnej cesty. Najkrajší je podvečer, keď sa rozsvieti v medovo žltej farbe a na vrchole žiari hviezda ako z nočnej oblohy,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina a zároveň pozýva návštevníkov Smoleníc na teplý medovo-zázvorový drink či teplú Včelovinu, ktorá dobre padne po zimnej prechádzke v priľahlých lesoch Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty.

 

Aj na Hlavnej ulici v Trnave tento rok nájdete jednu z najkrajších vianočných výzdob na Slovensku. Vyrástla tu totiž „konkurencia“ tradičnému stromčeku, ktorý sa osádza na Námestí sv. Trojice. Spolu s novým vianočným osvetlením pribudol vianočný stromček, ktorý je síce menší ako ten na námestí, no láka množstvo návštevníkov. Už za posledné dva týždne ovládol vianočné fotky Trnavy na sociálnych sieťach. „Centrum mesta sa tak stalo opäť o čosi krajším a v podvečernej atmosfére tu nájdete mnoho ľudí, ktorí sa aj napriek tomu, že tu nie sú adventné trhy, vydajú do mesta kochať krásnym výhľadom na čarovné vianočné osvetlenie,‟ hovorí Alexander Prostinák z OOCR Trnava Tourism a dodáva, že „od piatku 17. decembra je znovu otvorená aj Mestská veža, takže sa môžete prísť pozrieť na túto atmosféru z výšky. A to každý deň od 10:00 do 19:30 hod.‟

 

 

tit

 

Ďalším tipom na netradičný vianočný stromček je ten vo vinárstve Karpatská Perla. Celý rok to tu žije pestovaním hrozna a výrobou vína. Malé rodinné vinárstvo v Šenkviciach leží na úpätí malých Karpát a okrem vyhliadky nad vinohradmi tu v zime nájdete aj vianočný stromček postavený z vínových fliaš. „V našom vinárstve už tretí rok dotvára vianočnú atmosféru ekologický vianočný stromček, taký pravý vinársky,‟ hovorí jeho majiteľka Margita Šebová a dodáva, že „v predvianočnom období v našej vinotéke nájdete okrem stromčeka aj víno napríklad na štedrovečerný stôl, ako aj ručne robené vianočné oplátky.‟

 

Karpatska-Perla_foto-Karpatska-Perla

 

Náš extra tip na štvrtý vianočný stromček, ktorý by ste mali vidieť, je ten v obci Dolná Krupá. Je osadený v rozprávkovom areáli Medolandie pred Villou Apimed. Tá navyše sídli v tesnej blízkosti anglického parku a kaštieľa, v ktorom môžete kedykoľvek absolvovať zimnú prechádzku. Je vyhľadávaným miestom, kde nájdete aj umelo vytvorenú jaskyňu alebo jazierko. Ak preferujte stromčeky bez svetielok, ten najväčší „vianočný“ rastie práve tu. Ide o 48-metrový sekvojovec mamutí.

 

Medolandia_zdroj Region Trnava

 

Po prechádzke sa môžete zastaviť a zohriať v obchodíku s medom a včelími výrobkami v areáli Medolandia, kde sa za bežných okolností každý víkend konajú aj prehliadky priestorov výroby a celej medovej villy. „Počas adventu u nás prebieha aj veľká medovníková pátračka pre najmenších. Všetky deti, ktoré ju vyriešia, dostanú od nás medovník z toho najlepšieho medu,“ dodáva Mária Kudláčová, riaditeľka spoločnosti Apimed.

Zdroj foto: Región Trnava, Zaži v Trnave, Medolandia Apimed, Karpatská Perla

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Podobné články