Nádherná detská knižka Koala, ktorá môže

Thumbnail
Kategórie:

Zoznámte sa s Kevinom – koalou, ktorá chce, aby všetko zostalo stále rovnaké. Jedného dňa však príde nečakaná zmena a Kevin zistí, že život môže byť nový a skvelý.
Začína sa láskavý a dobrodružný príbeh Koala, ktorá môže.

Koala Kevin žije na strome, kde má všetko, čo k spokojnému životu potrebuje. Celé dni len chrumká listy a spí. Vetrík zľahka vanie, slnko hreje svojimi lúčmi a všade je pokoj. Nechce skúsiť nič nové a svet tam dole ho desí, hoci vidí, ako sa spolu ostatné zvieratká hrajú. Šantia ostošesť, no Kevinovi je tam hore dobre…najradšej by sa vôbec nehýbal. Veď načo?
Áno, medzi lenivými je Kevin skutočný kráľ.

Rád robí všetko pomaly a pokoj dopraje si, no keď sa pozrie zo stromu, svet tam dole ho desí.
Je taký ČUDNÝ, HLASNÝ, VELKÝ, RÝCHLY a Kevin by si pospal, keby stíchli.

Jedného dňa však musí svoj strom, ktorý je preňho jediným bezpečným miestom, opustiť. Všetci ho volajú, nech sa ide s nimi hrať. Kengury, dingovia, vombat (to je taký medveďovitý cicavec z Austrálie, keby ste nevedeli).
A vtedy zistí, že svet nie je také strašidelné miesto, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Koala, ktorá môže

Knižka Koala, ktorá môže je spolu s príbehmi Veľryba, čo chcela viac, Lev v srdci a Vĺčikova cesta domov súčasťou série, ktorá nádherným a detskému čitateľovi prístupným spôsobom rozoberá témy priateľstva, dôležitosti spolupráce a jedinečnosti každého človeka. Knižky sú veršované a doplnené bohatými ilustráciami, preto sú vhodné aj pre tie najmenšie deti.

Knižka je nádherne ilustrovaná, deti si budú vychutnávať už samotné obrázky a malú koalu Kevina by si najradšej adoptovali J Popri tom však zaujme aj jednoduchý príbeh o vystrašenom Kevinovi, ktorý sa nechce meniť, je mu dobre tam, kde je a bojí sa vykročiť. Až to napokon vyskúša a odváži sa…

Dingo sa pýta: „Máš chuť na zábavu?“
„Zahráš sa s nami?“ ozýva sa z davu.
Kevin si nemyslel, že sa raz bude hrať, no príliš neváha. „Myslím, že môžem…RÁD!“

A od tej chvíle sa Kevin stal koalou, ktorá Môže.

Fotogaléria

Podobné články