Na prázdniny s ručne maľovanou mapou

Thumbnail
Kategórie:

Je krásna, maľovaná, farebná a plná zaujímavostí. Nechýbajú na nej rôzne turistické atrakcie, zaujímavé miesta na výlety a super tipy, ako stráviť nezabudnuteľné prázdniny a nemusieť pritom opustiť hranice našej krajiny.

Je krásna, maľovaná, farebná a plná zaujímavostí. Nechýbajú na nej rôzne turistické atrakcie, zaujímavé miesta na výlety a super tipy, ako stráviť nezabudnuteľné prázdniny a nemusieť pritom opustiť hranice našej krajiny. A čo je najlepšie, je určená pre tých najmenších bádateľov. Presne taká je ručne maľovaná mapa Slovensko deťom.

 


 

Keď túto mapu chytíte do ruky, zrazu sa pred vami zjaví celé Slovensko v plnej paráde. Veď čo môže zachytiť krásy našej malebnej krajiny lepšie ako ručne maľovaná mapa? Prejdete po nej očami a zrazu sa vám v mysli začnú vynárať všetky tie nezabudnuteľné zážitky z vašich detských čias. Zavoláte k sebe svoje deti a hneď im začnete rozprávať príbehy o tom, ako ste chodili s triedou na exkurzie po celučkom Slovensku, objavovali ste slovenské zámky a hrady, starobylé mestá a rôzne prírodné úkazy.

 

A možno to nebude práve školský výlet, na čo si spomeniete. Možno budete svojim deťom chcieť porozprávať pútavé príbehy zo stanovania na Orave, možno pri pohľade na mapu ucítite vôňu žinčice a syrov z tradičného liptovského salaša, možno zablúdite do tajuplného a zároveň zázračného sveta slovenských jaskýň, možno si spomeniete na túru do Vysokých Tatier či kúpanie sa v prírodných jazerách. Stačí totiž jeden jediný pohľad na ručne maľovanú mapu Slovenska a záplava spomienok a zážitkov na seba nenechá dlho čakať.

 

Aby čaro Slovenska spoznali aj vaše deti


Je to už raz tak, že slovenské prázdniny mali vždy svoje osobité kúzlo. Nechodili sme síce každý rok k moru, nenavštevovali sme luxusné destinácie vzdialené stovky kilometrov, nevyhľadávali all inclusive hotely a pláže s ležadlami. Úplne stačil batoh, v ňom pobalených zopár vecí, dobrá nálada a túžba po zážitkoch. Miesto preplnených piesočnatých pláží sme si vychutnávali atmosféru slovenských kúpalísk a jazier, miesto hlučných reštaurácií sme si užívali oddych i zábavu, keď sme si na ohni spoločne opekali špekáčiky či slaninku. Pokoj, príroda, zážitky, priateľstvá, dobrodružstvá. Žiadne mobily, notebooky, žiadny stereotyp ani stres.

 

A čo tak ukázať aj deťom tú jedinečnú atmosféru našej malej veľkej krajiny? Veď svet nás zaradil medzi top dovolenkové destinácie! Aj z toho dôvodu si mapa Slovensko deťom dala za cieľ dokázať všetkým malým (ale aj veľkým) bádateľom, že prázdniny na Slovensku budú nezabudnuteľné a čarovné. Otvorte si spoločne túto pestrofarebnú mapku a vyberte si z množstva zaujímavých miest, aquaparkov, kúpalísk, autokempingov, historických pamiatok či prírodných pozoruhodností. Potom už stačí len pobaliť si kufre a batohy a vybrať sa spoznávať Slovensko. Morské slnko teda vymeňte za to horské, pribaľte si fotoaparát a tiež ručne maľovanú mapku Slovensko deťom, aby ste sa na vašich potulkách nestratili.

 

Hravé prázdniny s ručne maľovanou mapou


S mapkou Slovensko deťom sa môžete dokonca aj zabaviť, a to najmä vtedy, ak sa zapojíte do geohry. Ak totiž na svojich potulkách Slovenskom navštívite spolu so svojimi ratolesťami viac ako tri miesta, ktoré vám odporučí samotná mapa, máte možnosť vyhrať parádne ceny. Ako? Stačí si vypýtať na každom z navštívených miest pečiatku. Keď potom opečiatkovanú mapu pošlete priamo do Vydavateľstva CBS, automaticky budete zaradení do žrebovania, napríklad aj o let balónom. A to by bol skutočne super záver tých najlepších a najmä slovenských prázdnin. S rodinou, priateľmi, úsmevom a, v neposlednom rade, s ručne maľovanou mapou.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/76842523/small_mapa_02.jpg

 

Podobné články