Mortina a hrôzostrašné prekvapenie

Thumbnail
Kategórie:

Príbehy, pri ktorých umrieš od smiechu 🙂
Taká je séria Mortina o dievčatku-strašidle. Ako už možno vieš, jej pleť nemá zvyčajnú ružovú farbu. Naopak, je úplne biela. Lepšie povedané, smrteľne bledá so sivozeleným nádychom. Mortina by chcela mať rovnako starých kamarátov, ale má prísny zákaz ukazovať sa ostatným deťom, lebo by sa jej mohli zľaknúť. Ale je to dievčatko – strašidlo!

No ani ona nemá núdzu o dobrodružstvá. Už v prvej knihe Mortina ich zažila veľa. Nasledovali ďalšie diely úspešnej série – Mortina a protivný bratranec, Mortina a prízračný kamarát a teraz je tu nový diel Mortina a hrôzostrašné prekvapenie.

Mortina a hrozostrasne prekvapenie

Hrôzostrašné prekvapko

 

Keď Mortina vylezie na povalu, aby pohľadala halloweenské kostýmy pre kamarátov, nájde pohľadnicu od svojich rodičov. Keď ich videla naposledy, chystali sa na dlhú cestu, z ktorej sa však nikdy nevrátili. Kam sa stratili?
Aby túto záhadu rozlúskla, bude potrebovať detektívne schopnosti a kopec fantázie. S pomocou verného Truchlíka, Dilberta a ostatných kamarátov sa Mortina vydáva po stopách mamičky a ocka.
Nájde ich?

Mortina s kamarátmi pátrajú, prehľadávajú veci a v jednej chvíli zistili, že istá luxusná loď stroskotala na svojej prvej plavbe . Keď si prezerali fotografie, na jednej z nich spoznali Mortininých rodičov! Ich mená našli aj v zozname pasažierov.
„V našej rodine sa po smrti zo všetkých stávajú strašidlá, prečo sa teda nevrátili domov?“ zamyslela sa Mortina.
Tak kde sú?

Začítajte sa do novinky Mortina a hrôzostrašné prekvapenie, ktoré vás pobaví príbehom a tiež krásnymi ilustráciami. Oboje má na svedomí autorka Barbara Cantini.
Prezradíme, že Barbara vyštudovala animáciu na univerzite, potom pracovala ako grafička/animátorka na rôznych reláciách pre taliansku televíziu RAI TV. Žije v Toskánsku s manželom, dcérkami a bandou zvierat.
Napísala a ilustrovala úspešnú sériu Mortina o dievčatku-strašidle, tá bola preložená do viac ako 30 jazykov.

séria Mortina

Podobné články