Miro Jaroš krstil Čisté rúčky (VIDEO)

Thumbnail
Kategórie:

Čisté rúčky je po Veselých zúbkoch ďalšia výchovná knižka, ktorá chce deti predškolského veku hravou formou naučiť hygienické návyky alebo pravidlá slušného správania.

Na Šťastnej ulici v Bratislave boli včera desiatky šťastných detí. Popoludní tam totiž prišiel šikovný kúzelník, ale najmä spevák Miro Jaroš, ktorý po mimoriadne populárnych Veselých zúbkoch pokrstil tentoraz Čisté rúčky.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/94306282/jaros_spieva.jpg

 

Čisté rúčky je po Veselých zúbkoch ďalšia výchovná knižka, ktorá chce deti predškolského veku hravou formou naučiť hygienické návyky  alebo pravidlá slušného správania. Práve to je princíp celého projektu vydavateľstva Ikar a Mira Jaroša. Ikar prišiel s týmto nápadom, pretože vydavateľstvu sa páčila pesnička, ktorú napísal pre projekt Veselé zúbky. „Dnes si ju spievajú deti v škôlkach po celom Slovensku, a skamarátili sa aj so zubnou kefkou,“ teší sa Miro. To ich inšpirovalo k nápadu priniesť na trh sériu náučných knižiek pre deti s pesničkou, ako bonus ku každej z kníh.

 

Pozrite si nové video ku knihe Čisté rúčky

 

 

 

Ako vidieť vo videu, umývanie rúk môže byť naozaj zábava! Dokazuje to aj ilustrovaná  knižka –  Miro Jaroš napísal text a spolu s deťmi naspieval pesničku o tom,  prečo je dôležité mať čisté ruky. Pred jedlom, po príchode z ihriska, po vécku, či pred spaním. Deti sprevádza príbehom  medvedík čistotný a nechýba CD s dvomi verziami pesničky – jedna  Zaspievaj si s Mirom a druhá karaoke verzia Zaspievaj si sám. Knihu krásne ilustrovala Mária Nerádová.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/94306282/ciste-rucky.jpg
Knihu Čisté rúčky pokrstila šarmantná moderátorka Barbora Rakovská, aj s 3-ročnou dcérkou Amie, a veselo bolo počas celého popoludnia: desiatky nadšených detí, ktoré spievali spolu s Mirom, šikovný kúzelník, malý kvíz, kedy a ako si správne umývať ruky a samozrejme odmeny v podobe občerstvenia, ale najmä rôznych druhov mydiel a antibakteriálnych gélov.
Mimochodom, pesnička a knižka asi zafungovali, lebo deti sa na mydlá vrhli, akoby to boli sladkosti:-)

Podobné články