Milujú vaše deti seriál Mia a ja? Tak si ho nenechajte ujsť ako celovečerný film v slovenských kinách

Thumbnail
Kategórie:

Z detského seriálu Mia a ja sa za 10 rokov od jeho vzniku stal celosvetový fenomén. Príbeh, ktorý prepája skutočný svet s čarovnou animovanou ríšou Centopiou, sa vysiela na rôznych televíznych kanáloch či streamovacích platformách v 170 krajinách po celom svete a len na Youtube má dokopy 1,5 miliardy pozretí. Jeho fanúšikovia sa teraz môžu tešiť na Miine dobrodružstvá v podobe celovečerného filmu.

Mia sa konečne dočkala filmového spracovania, ktoré si ona aj jej fanúšikovia zaslúžia. Rešpektovali sme bohatú kultúru televízneho seriálu a zároveň rozšírili svet Centopie o nové postavy, miesta a príbehy,“ uviedol režisér Adam Gunn. Filmová novinka má názov Mia a ja vo filme a do slovenských kín príde už 27. apríla.

Príbeh filmu sa začína v skutočnom svete. Keď sa Mia prvý raz od smrti rodičov vráti so svojím dedkom do starého rodinného letného sídla, kameň v jej čarovnom náramku sa náhle rozsvieti. Znamená to volanie o pomoc zo Centopie. Na Miu čaká fantastická misia na záchranu vzdialeného Lotosového ostrova, ktorý ovládol hrozivý Toxor, zloduch v podobe ropuchy. Mia musí spojiť sily so svojimi starými aj novými priateľmi a nájsť tri zázračné kamene, ktoré jej pomôžu Toxora poraziť. Na ceste za kameňmi na nich čaká zábavné a vzrušujúce dobrodružstvo, počas ktorého preletia na vzducholodi ponad tajomné moria a plávajúce ostrovy, budú sa šplhať po horách, jazdiť po dúhových diaľniciach a spoznajú jedného veľmi svojského búrkového jednorožca. Mia na tejto dobrodružnej ceste odhalí aj prekvapivé tajomstvo o svojich rodičoch. Podarí sa jej napokon v boji o osud Centopie zvíťaziť?

Za seriálovým konceptom Mia a ja stojí Gerhard Hahn, jeden z najrenomovanejších nemeckých producentov a režisérov v oblasti animovanej tvorby. Seriál vznikol z akejsi potreby „zaplátať“ dieru na trhu, v čase jeho vzniku totiž neexistoval žiadny iný detský titul o jednorožcoch. Jednorožce milujú deti všetkých vekových kategórií na celom svete, no od animovaného filmu Posledný jednorožec z roku 1982 sa tieto tajomné, mýtické stvorenia výraznejšie neobjavili v žiadnom rodinnom filmovom projekte. Zmenil to až seriál Mia a ja a vo svete detskej animácie vyvolal doslova revolúciu.

Tvorcovia v ňom dokázali vytvoriť fascinujúci, pestrofarebný svet, zaľudnený čarovnými mýtickými bytosťami (elfami, jednorožcami, drakmi atď.), ktorý dokáže očariť nielen deti, ale aj dospelých. Ak sa vám zdá špecifické ozdobné, ornamentálne stvárnenie animovaných postáv a postavičiek odniekiaľ povedomé, nie je to náhoda. Tvorcovia sa totiž po výtvarnej stránke inšpirovali secesnými dielami rakúskeho maliara Gustava Klimta, čo animácii dodáva punc jedinečnosti. Magická ríša Centopia je funkčne prepojená so skutočným svetom, v ktorom je hlavná hrdinka obyčajným dievčaťom. Dobrodružstvá, ktoré zažíva ako elfka v Centopii, ju formujú a posúvajú aj v reálnom živote. Postava Mie funguje ako pozitívny vzor pre detského diváka a prostredníctvom nej tvorcovia atraktívnou, „nenásilnou“ formou deťom sprostredkúvajú myšlienky o odvahe, pevnom charaktere a dôležitých morálnych hodnotách.

Na projekte Mia a ja vo filme pracoval medzinárodný tím výtvarníkov, animátorov a ďalších filmárov s dlhoročnými skúsenosťami vo veľkých hollywoodskych štúdiách. „Diváci v kinách budú prekvapení, ako výrazne sa nám podarilo prekonať už aj tak vysokú produkčnú úroveň televízneho seriálu,“ odkazujú tvorcovia. Film prinesie nielen úplne nový príbeh, ale aj nových hrdinov a odhalí tiež niektoré záhady okolo Miinej rodiny. Milovníčky a milovníci obľúbeného seriálu by si ho teda v kinách určite nemali nechať ujsť. Animované dobrodružstvo s názvom Mia a ja vo filme si však užijú aj tie deti, ktoré Miu doteraz nepoznali.

Neváhajte teda a zoberte do kina celú rodinu. Novinku Mia a ja vo filme si na veľkom plátne vychutnáte od 27. 4. 2023 s kvalitným slovenským dabingom.

Zdroj: youtu.be

Fotogaléria

Videogaléria

Podobné články