Winterpark Martinky

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1 150 – 1456 m n. m. Je známe výbornými lyžiarskymi traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin.

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1 150 – 1456 m n. m. Je známe výbornými lyžiarskymi traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin.

Winter Park Martinky je stredisko, ktoré je na Slovensku unikátne množstvom prírodného snehu ale pre istotu sme pre vás umelé zasnežovanie vybudovali!

Winter Park Martinky je stredisko, ktoré má svoju históriu a tradíciu a nevzniklo zo dňa na deň na zelenej lúke. Kliknite si na sekciu história a presvedčte sa!

Winter Park Martinky je jedno z mála „mestských“ lyžiarskych stredísk. Po dobudovaní 8 miestnej kabínkovej lanovky bude dostupné verejnou dopravou priamo z mesta Martin. Na Slovensku unikát!

Lyžiari u nás nájdu upravené trate rôznych obtiažností a prírodný sneh po celú zimu. Stredisko poskytuje aj množstvo možností na turistiku a bežecké lyžovanie.

Ubytujte sa priamo v stredisku a strávte u nás nezabudnuteľné dni obklopení krásnou prírodou.

Po celú zimu máme bohatú nádielku snehu, takže si môžete užiť lyžovačky do sýtosti. Všetkých vás srdečne pozývame na strávenie pekných chvíľ aktívneho oddychu na Martinských holiach v novobudovanom stredisku Winter Park Martinky.

Informácie o Winter Parku Martinky v kocke:

 • Winter Park Martinky sa nachádza v nadmorskej výške od 1 150 do 1456 m n. m.,
 • podľa kategorizácie lyžiarskych stredísk má zatiaľ tri hviezdičky, manažment strediska pracuje na jeho prekategorizácii na štyri hviezdičky,
 • vo Winter Parku Martinky je 6 dopravných zariadení, z toho jedna šesťsedačka,
 • vo Winter Parku Martinky je 12 kvalitne a denne upravovaných zjazdoviek,
 • parkovanie v lyžiarskom stredisku je priamo pod zjazdovkaami a je bezplatné,
 • Winter Park Martinky ponúka špeciálne ceny pre rodiny s deťmi,
 • detský lyžiarsky vlek je pre deti do 12r. zadarmo,
 • v prípade úrazu vám pomoc poskytne Horská záchranná služba, s ktorou má lyžiarske stredisko zmluvu,
 • v stredisku je dostatočný počet bezplatných toaliet s teplou vodou,
 • rýchle občerstvenie nájdete v bufetoch na zjazdovkách a v apres-ski bare na zjazdovke „Flochova“,
 • teplé jedlá si môžete kúpiť v hoteloch a niektorých chatách na Martinských holiach,
 • pri zjazdovke Javorina nájdete skvelú SB & FS arénu,
 • v lyžiarskom stredisku je v prevádzke ski-servis, lyžiarska škola, snowboardová škola, lyžiarska škôlka a požičovňa lyží a snowboardov,
 • vo Winter Parku Martinky máte k dispozícii bezplatný Hot Spot – WiFi internetové pripojenie,
 • poskytujeme široké spektrum zliav pri kúpe skipasov (karty mládeže, skupiny, regionálne zľavy a podobne),
 • od roku 2008 noví investori začali na Martinských holiach systematicky investovať a postupne budujú stredisko európskeho významu.

Cenník lyžiarskych lístkov v stredisku Winter Park Martinky v zimnej sezóne 2012/2013

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/20102982/martinky2010_mapa.jpg

Aranburu snowpark

Aranburu snowboard & free style aréna Winter Parku Martinky sa nachádza pri vleku Javorina v nadmorskej výške od 1365 do 1456 m n.m. Vstup do arény len s platným skipasom.

alt

Snowboardpark Martinky bol založený v roku 2003, ako prvý snowboardpark na Slovensku a doteraz sa teší veľkému záujmu návštevníkov a fanúšikov freeski a snowboardingu. Taktiež organizujeme Slovenský Snowboardový pohár v disciplínach Big Air a Slope style.

V líniách podľa náročnosti budú pripravené hlavne pre začiatočníkov ale aj pokročilých nasledujúce prekážky a skoky:
6m rovný box, 6m rovný doublerail, 5m brána, 5m lomený rail, double big air s plošinou 6-15m, 7m lomený box, 10m lomený rail, stepup skok s plošinou 2-5m, 12m rainbow, 8m rovný rail, malý 2-3m funbox, barel a iné.

altaltalt

V stredisku sa počas celej sezóny organizujú rôzne akcie pre mladších a rodiny s deťmi. K dispozícií je snowboardová, lyžiarska škola s inštruktormi a požičovňa. Každoročne v parku organizujeme veľmi populárny freestyle kemp pre začiatočníkov aj pokročilých, kde kvalifikovaní inštruktori odovzdávajú svoje vedomosti účastníkom rôznych vekových kategórií.

 

Lyžiarska škôlka

Chcete naučiť svoje deti lyžovať?

Ponúkame vám detskú lyžiarsku škôlku s lanovým vlekom, atraktívnymi formami výučby a samozrejme profesionálnymi lyžiarskymi inštruktormi, ktorí sa pre deti stanú novými veľkými kamarátmi. Rodičom ušetríme veľa času a deti naučíme správne a rýchlo lyžovať bez zbytočných zlozvykov a úrazov.

Najmenším je určená detská lyžiarska škôlka s množstvom atrakcií – terénnymi nerovnosťami, slalomovými bránami, rôznymi prekážkami, ktoré sa detičky učia prekonávať hravou formou pod vedením starších kamarátov – skúsených učiteľov lyžovania. O dobrú náladu počas výučby aj mimo nej sa stará maskot – nezbedný lišiačik.