Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu. Bez ohľadu na počasie, či ročné obdobie je v našom relaxačno-športovom centre k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie.

VODNÝ RAJ VYHNE – CELOROČNÝ RELAX V LONE PRÍRODY

Uprostred nádherných Štiavnických vrchov, na miestach kedysi preslávených kúpeľov, v oblasti známej svojimi liečivými termálnymi prameňmi, nachádza sa v malebnej obci Vyhne Vodný raj. Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu. Bez ohľadu na počasie, či ročné obdobie je v našom relaxačno-športovom centre k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie.

Výplavový bazén, ktorý okrem masážnych lavíc, liečivej termálnej vody s vysokým obsahom železa, ponúka romantickú scenériu vďaka výplavu do exteriéru. Ďalej je k dispozícii saunový svet, jakuzzi, hydromasážne vane, či príjemá relaxačná odpočiváreň. Samozrejmosťou sú služby profesionálnych masérov. Môžete si u nás zahrať bowling i squash, osviežiť sa v dennom bare s terasou, či vychutnať špeciality našej pizzérie.

V letnej sezóne trvajúcej od mája do septembra si prídu na svoje milovníci vody, slnka  a pohody – bazén s plaveckými dráhami, potápačská záhrada, masážne sprchy, vodné delá, perličkový kúpeľ, vlnobitie, tobogán, či šmýkala a samozrejme úžasná termálna voda. To všetko v moderných nerezových bazénoch. Najmenší sa môžu vyšantiť v detskom bazéniku so striekajúcim ježkom, či na detskom ihrisku. K tomu všetkému je k dispozícii oddychová lesná zóna, tenisové a volejbalové kurty a samozrejme skvelé služby. Súčasťou Vodného raja je Mini golf, tenisové a volejbalové kurty, na ktorých sa každoročne konajú medzinárodné turnaje vo volejbale. V blízkosti Vodného raja sú cyklistické trasy a areál pre hráčov paintballu.

Pre tých, ktorým k dokonalému relaxu ešte čosi chýba poskytuje obec Vyhne a jej širšie okolie ďalšie možnosti, či už športové v rámci pešej turistiky a cykloturistiky, ale taktiež sa tu nachádza množstvo ubytovacích zariadení.

Areál a bazény

 

Vodný raj Vyhne poskytuje svoje služby celoročne. V hlavnej letnej sezóne, ktorá trvá od mája do septembra, sú v prevádzke nasledovné bazény:

Viacúčelový bazén

Je členený na časť neplaveckú (oddychovú – relaxačnú) rozmerov 11,5 x 21,5 m o hĺbke od 1,10 – do 1,25 m, dve plavecké časti, z nich prvá rozmerov 7,55 x 25m o hĺbke od 1,35 – do 1,80 m a druhá rozmerov 7,55 x 50 m o hĺbke od 1,25 – do 1,80 m a potápačskú záhradu rozmerov 13,5 x 3,9 m o hĺbke 4,0 m.

Viacúčelový bazén sa plní prírodnou termálnou vodou, ktorej teplota pri zdroji je 36,5 – 37 °C.  Za izolovaným potrubím sa privádza do technológie viacúčelového bazénu, nachádzajúcej sa v priestoroch pod bazénom. Technologické zariadenie zabezpečuje filtráciu, dezinfekciu, predpísanú chemickú úpravu, prečerpávanie, recirkuláciu, dopĺňanie vody a jej chladenie tepelným čerpadlom na požadovanú teplotu pred vypustením do recipientu.

  • Obidve časti, t. j. neplavecká i plavecká majú rovnakú teplotu 29 – 30 °C.
  • Neplavecký oddychový (relaxačný) bazén s vodnými atrakciami má teplotu od 30 – do 32 °C.
  • Neplavecký – dojazdový tobogánový bazén má teplotu od 29 do 30 °C.
  • Detský bazén do 6 rokov má teplotu vody od 29 do 30 °C.

V mimosezóne, ktorá trvá od septembra do mája, je v prevádzke vnútorný výplavový bazén s perličkami a jacuzzi, s celoročným výplavom do exteriéru.

 

Výplavový bazén

Je celoročný, s vodnými atrakciami – hydromasážne lavice, tzv. perličky, protiprúd a jacuzzi. Teplota vody je 36 °C.

Pred vstupom do areálu Vodného raja Vyhne je mieste umiestnená informačná tabuľa s údajmi o jednotlivých bazénoch (viacúčelovom, detskom, výplavovom a dojazdovom s tobogánom), dispozičnom členení viacúčelového bazénu  (oddychová – relaxačná, neplavecká časť, dve plavecké časti a potápačská záhrada), teplote vody v jednotlivých častiach a hĺbkach v jednotlivých častiach.

  • V plaveckej časti sa odporúča iba rekreačné plávanie a neodporúča sa kondičné, alebo výkonnostné plávanie
  • Pre osoby, ktoré trpia srdcovo – cievnymi ochoreniami sa odporúča, aby na základe svojho zdravotného stavu zvážili, prípadne časovo obmedzili pobyt v jednotlivých častiach viacúčelového bazénu.
  • Z každej časti areálu í má každý  návštevník možnosť vizuálne kontrolovať na hodinách dĺžku svojho pobytu v jednotlivých bazénoch a ich častiach
  • V prípadoch konania organizovaných športových podujatí , t. j. plaveckých pretekov, bude vyradený resp. nastavený ohrev vody tak, aby v plaveckých častiach viacúčelového bazénu bola docielená určená teplota 26 °C. V týchto prípadoch bude viacúčelový bazén vyhradený len pre účastníkov športového podujatia

Welness a relax

Wellness a relax služby ponúkame vo Vodnom raji celoročne, bez ohľadu na počasie a ročné obdobie.

Počas letnej kúpaliskovej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra, sa všetky ponúkané služby relax a wellness poskytujú ako doplnkové a príplatkové. Mimo hlavnej letnej sezóny sa poskytujú tieto služby bez akýchkoľvek obmedzení a neplatí sa žiaden osobitný vstup do areálu kúpaliska.

Moderné relaxačno – športové centrum ponúka squash, bowling, vnútorno-vonkajší celoročný  oddychový bazén s perličkami , tzv jacuzzi  výplavový bazén, komplexné služby wellness, solárium, fitness, 4 sauny – suchú, parnú, bylinkovú a  infrasaunu, jakuzzi a hydromasážne vane. Ponúkame všetky druhy masáží, od klasických, cez športové, reflexné, až po špeciálne, ako sú medová masáž, bankovanie, ayurvéda, lávové kamene a iné.

Relaxačné centrum vo Vyhniach ponúka služby do každého počasia a po celý rok.

Súčasťou Vodného raja je MINI GOLF, tenisové a volejbalové kurty, na ktorých sa každoročne konajú medzinárodné turnaje vo volejbale. V blízkosti Vodného raja sú cyklistické trasy a areál pre hráčov paintballu

Nájdite si chvíľu pre seba a svoje zdravie. U nás môžete oddychovat a odbúravať stres z každodenného života.

Cenník