Vodný park Bešeňová

Adresa Bešeňová 136, 034 83 Bešeňová Email info@besenova.com Telefón +421 917 998 844 Web www.besenova.com

Objavte Váš prameň energie v Termálnom srdci Liptova. Termálna voda s teplotou takmer 40°C, bar priamo v bazéne, vždy zelená a oddychová časť Átrium alebo saunový svet s 5. suchými a parnými saunami zahrejú telo aj v tých najchladnejších dňoch.

Termálna voda pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu vplýva pozitívne aj na psychiku. Vo vode má zastúpenie vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán,  mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály. Práve preto je Bešeňová najvhodnejšou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a pokoj pre telo i myseľ.

 • 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou – otvorené celoročne, teplota vody od 27 do 39 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie
 • plavecký termálny, rekreačný bazén s troma plaveckými dráhami a umelým vlnobitím
 • termálny bazén s aquabarom Cosmopolitan – relaxačný bazén s podvodnými masážnymi tryskami
 • Saunový svet HARMÓNIA Wellness&Spa, masáže a procedúry
 • Saunové rituály, noci saunových rituálov, muzikoterapia, aromaterapia
 • Relaxačná zóna Átrium a 3 nerezové vnútorné bazény s priezračnou vodou (veľký plavecký, relaxačný bazén a Fontána – podvodné sedacie lavice a schody s masážnymi tryskami a vzduchovými perličkami, chrličmi a ďalšími vodnými atrakciami v bazénoch) – otvorené celoročne, teplota vody od 27 do 38 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie
 • vnútorný nerezový tobogan- otvorený celoročne s hladkým dojazdom do bazéna (dnové svetlá zo Swarovského krištáľmi dodávajú osobitnú atmosféru farebne premenlivým osvetlením vnútorných bazénov)
 • Toboganová veža 30 m, 6 toboganov s celkovou dĺžkou viac ako 1 km
 • Reštaurácia Giovannia a dvojpodlažné Bistro s terasou a krásnym výhľadom do areálu
 • Hotel Galeria Thermal **** jediný hotel s priamymi vstupmi do termálnych bazénov, holistic hotel
 • Detský bazén s vodným detským hradom a rôznymi atrakciami

Letný areál

 • 5 nerezových bazénov s čírou ohrievanou vodou (veľký relaxačný, plavecký 25 m, detský, dopadový bazén a divoká rieka) – teplota vody od 26 do 38 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie
 • Raftovanie, Bublina, Potápanie a 5 toboganov a 3-dráhová šmýkačka)

Celý vodný park funguje na princípe využívania horúcich geotermálnych vôd, ktoré sa nachádzajú v hĺbke takmer 2000 metrov.

Zregenerovať telo a myseľ a zabudnúť na starosti. Aj o tom je pobyt, relax a saunovanie v Bešeňovej. Príjemným oživením a spestrením saunovania sú denné alebo nočné saunové rituály. Pripravuje ich skúsený saunamaster pomocou vírenia horúceho vzduchu, rozpúšťaním ľadu s aromatickou zložkou. Každý rituál je výnimočný svojim názvom, témou, použitými arómami a príbehom, ktorý sa odohráva počas rituálu. Súčasťou saunových rituálov je aj novinka MUZIKOTERAPIA, ktorá priaznivo pôsobí na myseľ človeka.  Rok 2017 bol rokom veľkých zmien a modernizácie vodného parku. Vo vnútornom komplexe vyrástla rozsiahla oddychovo-relaxačná zóna tzv. Átrium, v ktorom sa nachádza živá zeleň a imitácia liptovskej krajiny. Relaxačná zóna priam dýcha životom s nádhernými zelenými stenami a mohutným stromom so zapracovaným detským kútikom a šmýkačkou.

Toto veľkorysé priestranstvo má rozlohu 1000 m2. Dokonalé osvieženie v termálnej vode a lahodné miešané drinky nájdu návštevníci v novootvorenej prevádzke vodného baru COSMOPOLITAN. Vodný bar ponúka rôzne relaxačné atrakcie – v bazéne sa nachádza rozmanitý výber masážnych trysiek na rôzne partie tela a okrem iného aj relaxačné masážne ležadlá. Veľkou zmenou prešlo aj gastro zariadenie Bistro. Kapacita pôvodnej reštaurácie sa zväčšila na 200 miest, priestory s terasou sa prevzdušnili a nadobudli otvorený charakter s prekrásnym výhľadom na Chopok. Celý vodný park prešiel zmenou imidžu a zmenil názov na Bešeňová – Termálne srdce Liptova. V areáli vznikol nový luxusný wellness hotel Galeria Thermal **** Bešeňová s výhľadom na areál vodného parku. Koncept hotela vychádza z holistickej filozofie a oslovuje náročného klienta, ktorý túži po zdravom životnom štýle a starostlivosti zameranej na tri úrovne človeka – telo, dušu a myseľ. Niektoré zo 45 izieb ponúkajú aj priamy prístup k bazénom s termálnou vodou a hotel je tak jediným na Slovensku, z izieb ktorých môže hosť vstúpiť aj priamo do termálnych vôd. Služby hotelového komplexu dopĺňa lobby bar. Viac na www.galeriathermal.sk

NOVINKA 2018 – Saunový dóm a exteriér Saunového sveta HARMÓNIA

Pre milovníkov saunovania pripravil vodný park Bešeňová exkluzívnu novinku. Saunový dóm s kapacitou až 100 osôb, ktorý je jednou z najväčších exteriérových sáun vôbec. V tomto saunovom dóme prebiehajú tematické zážitkové saunové rituály. Dominanciu dreva, kameňa a padajúcej vody v priestore podčiarkne profesionálna réžia zvuku a svetla, ktoré tak vytvoria nenapodobiteľné dimenzie v saunovaní.

V prvej etape bol zrealizovaný priestor na ochladzovanie s umelými skalami, ľadopádom a masážnymi sprchami, exteriérový ochladzovací bazén, vírivky pod holým nebom, exteriérová záhrada a vonkajšie tepidárium. V druhej fáze prišel celkovou rekonštrukciou aj súčasný saunový svet, zväčšilo sa tepidárium, pribudol plynový krb, nové ležadlá.

Exteriér Harmónie je zaujímavý aj vďaka pocitovému chodníku alebo kameňom s ktorými môžete hľadať svoju rovnováhu.

História vodného parku v Bešeňovej sa začala písať v roku 1987, kedy bol vybudovaný prvý z troch vrtov. Z hĺbky 2 km vyviera geotermálna voda s teplotou 60,5-63,5 °C, ktorá je následne ochladzovaná. Prvé bazény pre verejnosť boli otvorené v roku 1993.

 

 

Zdroj: www.besenova.com