Vidámpark Budapešť | Maďarsko

Email Telefón Web

Najznámejší maďarský zábavný park v Budapešti sa nachádza v mestskom parku Városliget – oproti Széchényiho termálnym kúpeľom – v susedstve Zoologickej a botanickej záhrady.

Najznámejší maďarský zábavný park v Budapešti sa nachádza v mestskom parku Városliget – oproti Széchényiho termálnym kúpeľom – v susedstve Zoologickej a botanickej záhrady. Vznikol v máji 1950 zlúčením zábavného parku Vurstli s anglickým parkom a získal svoje meno „Vidámpark“, ktoré je dnes významnou obchodnou značkou. Na jeho miesto už od r. 1800 prichádzali „kolotočiari“, aby ľuďom prinášali radosť a zábavu počas jarmočných dní.

 

Park sa rozkladá na ploche 6,5 hektárov a svojim návštevníkom ponúka viac ako 50 atrakcií. Päť z nich je vyhlásených za historickú pamiatku. Najstaršou plne funkčnou atrakciou je kolotoč s koníkmi, retiazkový kolotoč z roku 1906, ako aj jaskynná dráha s vláčikmi.

 

Najväčšou atrakciou Vidámparku je od roku 1922 tridsať metrov vysoká drevená horská dráha – tzv. Hullámvasút, na ktorej sa môžete povoziť aj dnes. Táto „babička“ však vôbec nezostarla, hoci je oficiálnou kultúrnou pamiatkou. Drevené vlny vás vynášajú raz hore raz dole, a to 50-kilometrovou rýchlosťou. Prejdete deviatimi vlnami v dĺžke jedného kilometra. Ak máte radi adrenalín, je to to pravé pre vás …

 

Vidámpark ponúka aj súčasné moderné atrakcie. Ak máte „pevný žalúdok“  vyskúšajte si horskú dráhu „Looping Star“ s rýchlosťou až 75 km/h., počas ktorej budete často dole hlavou. Alebo atrakciu „Ikarus“, ktorá vás zláka už pri vchode. Je to vysoká 30 metrová veža, okolo ktorej vo výške 10. poschodia rotujú malé gondoly, z ktorých máte park ako na dlani.

 

Ďalšou „úvodnou“ atrakciou je aj „Loď snov – Dreamboat“. Aj z nej uvidíte Vidámpark z vtáčej perspektívy, no budete pri tom dole hlavou. Súčasne sa budete húpať, najprv veľmi mierne, no intenzita „pohupovania“ sa bude zväčšovať, až sa nakoniec loď otočí okolo svojho sťažňa. Tieto atrakcie sú jednoducho pre ľudí, ktorí netrpia závratom. Odvážlivci môžu vyskúšať aj vodný tobogán „Log flume“. Vyskúšať môžete aj trenažér, na ktorom si zmeriate sily s futbalovým brankárom, zaplávať si po vodnom kanáli, či zájsť do strašidelného zámku.

 

Otváracie hodiny

Vstupné:

Vstupenky

Podmienky

Denný lístok

Večerný lístok

Plná vstupenka

osoby nad 140 cm

4.900 HUF

3.300 HUF

Zľavnená vstupenka

medzi 90 – 140 cm, viac ako 62 rokov

3.500 HUF

3.300 HUF

Rodinná vstupenka

maximum 2 osoby (cez 140 cm) + minimum 2 osooby (90 – 140 cm)

15  % zľava

Deti do 90 cm

na atrakcie vstup možný od 90 cm

zadarmo

 

Jednoducho Vidámpark ponúka svojim návštevníkom poctivú zábavu, o čom svedčí aj medzinárodné uznanie „Zlatý pony“ z roku 2005 zaúspešné spojenie starých tradícií s inováciou a modernizáciou.

 

Mapa


View Larger Map