Tip na výlet do Ostravy | ČR

Adresa Ostrava, Žilina Email Telefón Web www.cerna-louka.cz

nájdete úplne iný svet – minisvet. Mestečko MINIUNI nadchne deti i dospelých. MINIUNI je predovšetkým vonkajší areál, kde môžete zhliadnuť 34 modelov významných svetových stavieb ako je napríklad Eiffelova veža, 7 starodávnych divov

Miniuni

image

V centre mesta vedľa areálu Výstaviska Černá louka (za divadlom Antonína Dvořáka) nájdete úplne iný svet – minisvet. Mestečko MINIUNI nadchne deti i dospelých.

MINIUNI je predovšetkým vonkajší areál, kde môžete zhliadnuť 34 modelov významných svetových stavieb ako je napríklad Eiffelova veža, 7 starodávnych divov sveta, šikmá veža v Pise, Staromestská radnica, lanovka na horu Ještěd a iné. Modely sú postavené v mierke 1:25. Celý areál križujú železničné trate so záhradnými vláčikmi v mierke 1:22,5 a mininástupisko Ostrava – Stred.

 

Pre najmenších je v areáli pripravené indiánske ihrisko. Každoročne sa v areáli koná množstvo náučných a zaujímavých programov pre deti aj ich rodičov.

 

Otváracia doba a Vstupné

 

Sklep strašidiel

imageRozprávková pivnica strašidiel je jedným z mála miest v Ostrave, kde rodiny s deťmi môžu tráviť voľné popoludnie “rozprávkovo”. Expozícia pivnice strašidiel je vybudovaná na ploche 150 m2 a nachádza sa v 150 rokov starých pivniciach bývalého pivovaru, v súčasnom pavilóne C na Výstavisku Černá louka.

 

V strašidelnej pivnici sa v túto chvíľu nachádza päť strašidelných komnát – Pavúči miestnosť, Peklo, Pirátsky ostrov, Sieň plná škriatkov a strašidiel a Rozprávková ríša. Môžete sa ďalej stretnúť so zamurovanou princeznou alebo sa ocitnúť v bruchu draka. Prehliadková trasa je ozvučená a spestrená tak, aby sa vyhla negatívnemu hororovému pôsobeniu.

 

 

Slezkoostravský hrad

image

stačí len keď prejdete lávku únie smerom z Výstaviska a ste na mieste. Tento gotický hrad pochádza z druhej polovice 13. storočia a leží na sútoku Ostravice a Lučiny. Dlho dobu hrad chátral, ale pred niekoľkými rokmi prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a dnes sa teší veľkej návštevnosti.

 

V pivničnom priestore hradnej pevnosti so nachádzajú veľké akvária so sladkovodnými rybami, múzeum čarodejníc a expozície PRÁVA ÚTRPNÉHO s mučiarňou. V najvyššom poschodí otvorených terás sú vyhliadkové plošiny, ktoré ponúkajú krásny pohľad na mesto a jeho časti, smerom na východ je vidieť panorámu Beskýd.

Miestnymi obyvateľmi je veľmi kladne hodnotená akcia, ktorá sa koná v lete s názvom Nočné strašenie na hrade, ktoré prebieha od 20 hodín do polnoci a návštevníci prechádzajú so sprievodcom hrad, ktorý je zahalený v tme a ako to tak býva, za každým rohom číha strašidlo.

 

Ak máte dostatok voľného času, môžete si zakúpiť TRIO kartu, ktorá Vám umožní vstup do Miniuni, Pivnice strašidiel aj na Slezskoostravský hrad. Cena karty je 150 Kč pre dospelú osobu a 80 Kč pre občanov  ako sú deti, študenti, ZŤP a dôchodcovia. Všetky tri objekty sa nachádzajú pomerne blízko seba. Neplatí v čase konania akcií s programom.

Zdroj: www.cerna-louka.cz