Stredisko Ružomberok – Malinô Brdo

Adresa Hrabovská cesta 1679/31, 034 01 Ružomberok Email info@skipark.sk Telefón 0918640640 Web www.skipark.sk

Stredisko Ružomberok – Malinô Brdo s podtitulom Ski&Bike nájdete v dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra.

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo sa nachádza 5 minút od centra Ružomberka. Nachádza sa v Národnom parku Veľká Fatra v nadmorskej výške 545 -1 209 m.n.m.

Nástupná lanovka vedie z Hrabovskej Doliny, kde je k dispozícii parkovisko zadarmo a nájdete tu v blízkosti priehrady niekoľko reštaurácii a Kráľovstvo Hrabovo. 8 miestnou kabínkou sa vyveziete na Malinô Brdo kde nájdete zjazdovky rôznych obtiažností. 4 sedačkou lanovkou sa môžete vyviesť až na vrchol Malinné odkiaľ sa vám naskytne panoramatický výhľad až na Vysoké Tatry. Najvýhodnejšie skipasy je možné si zakúpiť online na: eshop.skipark.sk

 

Pre malých lyžiarov sú k dispozícii 3 vleky, na ktorých sa naučia lyžovať aj úplní začiatočníci.
Najdlhšia zjazdovka má 3,9km a vedie až k nástupnej kabínkovej lanovke v Hrabove. Zjazdovka má aj náročnejšie úseky, ale vďaka širokým zjazdovkám to zvládnu aj deti. Práve preto je Skipark veľmi obľúbeným lyžiarskym strediskom aj  pre lyžiarske kurzy.

 

Ak si chcete spraviť predĺžený víkend, môžete sa ubytovať priamo pri zjazdovkách, v srdci strediska na hoteli Malina, ktorý sa nachádza pod skalným masívom s názvom Haliny, odkiaľ je výhliadkové miesto na celé stredisko, ľahko prístupné aj v zime.

Popri čerstvom vzduchu a športových výkonoch, si môžete dopriať teplé občerstvenie alebo nápoj v Aprés-ski bare alebo si môžete dať obednú prestávku v teple krbu na Chate Dária.

Pre začiatočníkov je k dispozícii požičovňa lyží a snowboardov, ktorú nájdete hneď pri pokladniach nástupnej kabínky v Hrabove. Tak isto si tu môžete rezervovať individuálne lekcie lyžovania či snowboardovania.

V stredisku sa nachádzajú aj skialpové trasy, ktorými je možné sa dostať až na vrchol Malinné. Alebo sa môžete vyviesť lanovkou na Malinô Brdo a odtiaľ pokračovať hrebeňovou túrou až na Smrekovicu. Výlet patrí medzi náročnejšie trasy, ale s nezabudnuteľnými výhľadmi a zážitkami z rozprávkovej krajiny.

Počas zimnej sezóny sú v stredisku aj trasy pre bežkárov a môžete si vyskúšať niekoľko okruhov v závislosti od snehových podmienok.

V stredisku sa konajú aj lyžiarske preteky lyžovania, ale aj zimné udalosti ako SNOW SHOW, ktorá sa bude konať počas termínu od 11.-12.2.. V tieto dni bude stredisko nabité skvelou atmosférou, športovými zážitkami a hudobným programom.

Skvelým typom na výlet pre nelyžiarov je výlet lanovkou a prechádzka zamrznutou krajinou do neďalekej dediny Vlkolínec, ktorá je zapísana v UNESCO pamiatkach.