Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy.

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snow Paradise  Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a PL, takisto aj prístup do strediska je bezproblémový a  počas zimy bezpečne udržiavaný. Najväčšou prednosťou strediska je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách – Dedovka, Marguška a Lalíky. Nachádzajú sa tu zjazdovky všetkých náročností, takže si tu dobre zalyžujú všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. Ponuka služieb je pestrá – školy a  škôlka, úschovňa, ski servis, požičovňa lyží a predajňa športových potrieb. Na spestrenie lyžovačky je možné požičať si skifox alebo zažiť adrenalín na bobovej dráhe, ktorá je najväčšou atrakciou v stredisku. Samozrejme v našej ponuke nechýba ani večerné lyžovanie.

 

K dispozícii je takmer 14 km pravidelne upravovaných zjazdoviek, všetky sú zasnežované technickým snehom. Počet zjazdoviek: 13, z toho 7 modrých (ľahká náročnosť), 4 červené (stredne ťažká), 2 čierne (ťažká). Vyznávači bežeckého lyžovanie si tiež prídu na svoje, nachádzajú sa tu bežecké trasy – Stopa zdravia v dĺžke 1, 3 a 5 km. Nástup na uvedené trasy je od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky v Dedovke.

V stredisku pôsobí Lyžiarska záchranná služba, ktorá je na vysokej profesionálnej úrovni.

 

Cenník na zimnú sezónu 2012/2013

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/34421267/raca_zima_2009_560.jpg

Bobová dráha

 

Chcete okrem lyžovania a snowboardovania zažiť aj niečo iné? Práve pre vás je tu bobová dráha Alpincoaster, ktorá je v prevádzke nielen v letnej sezóne, ale aj v zimnej sezóne v prípade priaznivých poveternostných podmienok. Štart bobovej dráhy je vpravo od vrcholovej stanice lanovky na Dedovke pri budove garáže vozíkov bobovej dráhy. V tejto budove je takisto aj pokladňa a malé občerstvenie.

 

Parametre dráhy

Dĺžka 1300 m
Maximálna rýchlosť 40 Km/h
Počet zákrut 15
Počet rondlov 1
Počet skokov 12
Dĺžka vleku

420 m

Dráha prechádza od vrcholovej stanice Dedovky popod chatu Koliba, niekoľkými serpentínami medzi lanovkou a zjazdovkou č.2, aby potom premostením prešla na úžasný 360 stupňový rondel a stratila sa v lese medzi Grúnikom a zjazdovkou č. 2, kde sa bude krásnymi serpentínami a  skokmi dostávať až na dojazd zjazdovky na Grúniku, odtiaľ sa naspäť na  vrchol dostanete stále na vozíku 400 m vlekom.

Celá bobová dráha je konštruovaná s prihliadnutím na maximálnu bezpečnosť, rýchlosť vozíka si regulujete sami, pričom jeho maximálna rýchlosť je technicky prispôsobená na 40 km/h a vozík počas celej jazdy nemôže opustiť trať a ste k nemu pripútaný bezpečnostným pásom. Vozíky sú dvojmiestne, pričom sa na nich môžu viezť aj dve dospelé osoby. Bobová dráha je v prevádzke aj v zimnej sezóne.

 

Lyžiarska škôlka

 

Nezabúdame ani na našich najmenších zákazníkov, ktorým venujeme osobitnú starostlivosť. Pre deti vo veku od 3 do 12 rokov máme pripravenú samostatne vyhradenú zjazdovku s vlekom, ktorá je základom maximálnej bezpečnosti pri výučbe. Vlastná výučba prebieha zábavnou a nenútenou formou pod dohľadom inštruktorov v podobe privátnych alebo skupinových lekcií.
Viac informácií a cenník nájdete na www.snowacademy.sk

 

 

ski_skolka ski_skolka ski_skolka