SKI Vitanová

Skvelá lyžovačka na výborne zasnežených tratiach. Ubytovanie a stravovanie priamo v stredisku. Bezplatné parkovanie – kapacita 500 parkovacích miest. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, špičkového servisu a požičovne lyžiarskych a snowboardových potrieb.

ŠPORT, RELAX a ZÁBAVA, to je SKI VITANOVÁ Vrchdolinky

Lyžiarske stredisko bolo vybudované v roku 2008 a v tom istom roku zahájilo aj prevádzku. Nachádza sa v blízkosti obce Vitanová a je priamo prístupné z cesty III. triedy na trase Trstená – Vitanová – Oravice, s dostatočnou kapacitou bezplatných parkovacích miest. Daná oblasť sa nachádza v pohraničnej oblasti, s dobrým prepojením do Poľska – Hraničný prechod Suchá Hora – Chocholów sa nachádza len 5km od strediska, hraničný prechod Trstená –Chyžne 10 km. Oravská priehrada , Roháče a Liptov sú na dosah. Termálne kúpaliská v Oraviciach a na Liptove sú len na skok od areálu.

Lyžiarsky areál sa nachádza len 22 km od Zakopaného a je vyhľadávaným strediskom aj pre lyžiarov z Poľska.

Zjazdovky sú pravidelne upravované a podľa potreby zasnežované moderným systémom umelého zasnežovania. Pre sezónu 2011/2012 sme pripravili rozšírenie počtu zasnežovaných tratí. Celková dĺžka zasnežovaných tratí -4,9 km.

Nadm. výška. základne zjazdoviek 725 m n.m.
Nadm. výška. vrcholu zjazdoviek 968 m n.m.
Prevýšenie 243 m
Celková prepravná kapacita 3600 osôb / hodina

Reštaurácia ponúka teplé občerstvenie počas celého dňa. Posedenie a grilovanie na terase s výhľadom na okolitú prírodu.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/67029979/mapa_big.jpg

 

Cenník skipassov

 

 

Ubytovanie priamo v lyžiarskom stredisku

Dobudovaním ubytovacích kapacít v roku 2010 sa škála služieb rozšírila aj o ubytovacie služby, s možnosťou celodenného stravovania a bezplatnej úschovy lyžiarskych potrieb.

Stredisko okrem toho ponúka nasledovné služby:
– požičovňa lyžiarskej výstroje zn. Rossignol a Fischer
– servis lyžiarskej výstroje na špičkovom švajčiarskom servisnom zariadení
– SKI SCHOOL – lyžiarsku školu a škôlku na vysokej úrovni pre deti aj dospelých

 

Lyžiarska a snowboardová škola

logo_skola.jpg

Výučba v našej lyžiarskej škole je určená pre deti i dospelých, pre úplných začiatočníkov , ktorí sa u nás naučia prvé oblúčiky, ale aj pre pokročilých lyžiarov, ktorí si chcú zlepšiť svoju techniku jazdy na lyžiach alebo zdokonaliť carvingový oblúk.
Nezabúdame samozrejme ani na snowboardistov, ktorí určite ocenia pomoc našich inštruktorov pri prvých oblúkoch na snowboarde.

Výučba prebieha pod vedením skúsených a vyškolených inštruktorov a naučíte sa všetko od základov lyžovania alebo snowboardingu až po krásne rezané oblúky. Stačí si vybrať z našej ponuky.

 

 

IMG_0600.JPGDetská lyžiarska škôlka

Tu prebieha výučba našich najmenších lyžiarov. Areál je oplotený a ochraňuje deti pred stretom so zdatnými lyžiarmi. Deti majú k dispozícii vlastný vlek , ktorý je bezplatný /platí sa len za výučbu/. Výučba prebieha zábavnou formou , aby sme čo najdlhšie udržali pozornosť malých lyžiarov. Deti si môžu urobiť malú prestávku a oddýchnuť si spolu s naším sloníkom, či využiť na odreagovanie klzáky alebo iné hračky a po chvíli oddychu opäť pokračujú s radosťou vo výučbe.

 

 

 

obrazok_skola.jpgVýučba dospelých

Ste na lyžiach začiatočníci alebo ste pekných pár rokov nestáli na lyžiach? Všetci ste u nás vítaní, pomôžeme Vám naučiť sa základy lyžovania, či navrátiť istotu na lyžiach a po pár lekciách budete znovu vo forme. Zlákal Vás snowboard? Ani to nie je problém. Snowbordové kurzy sú určené pre všetky vekové skupiny. Stačí niekoľko lekcíí a môžete jazdiť na snowboarde po svahu samostatne , záleží to len od Vašej šikovnosti.

 

 

 

 

P1030146cropp1no_tree.jpgCarving lekcie

Chcete sa naučiť krásne rezané oblúky? Ste na správnej adrese, pretože po niekoľkých jazdách a cvičeniach s inštruktorom sa Vaša technika jazdy posunie určite napred a získate nový, nepoznaný pocit z jazdy na carvingových lyžiach. 90 % tratí v našom stredisku je ideálnych pre výučbu carvingového oblúka.

Doplňujúce info:

Dĺžka 1 lekcie – 45 minút
Privátna lekcia – 1 osoba
Skupinová výuka – 2 až 10 osôb v skupine