SKI centrum Drozdovo

Navštívte naše lyžiarske stredisko – len pár kilometrov od Novej Bane a Zlatých Moraviec.

SKI Centrum Drozdovo

 

Ak ste práve Vy ľudia, ktorí majú radšej zimnú turistickú sezónu, môžete si dovolenku naplno vychutnávať na lyžiarskom svahu, ktorý je súčasťou areálu. Takže stačí vstať s postele pozrieť von oknom, obliecť sa do lyžiarskej výstroje a malým zjazdom od penziónu sa dostanete priamo k nástupnej stanici lyžiarskeho vleku.

Lyžiarske vleky sú umiestnené na severo-východnom svahu pod Inovcom. Vzhľadom k orientácií a nadmorskej výške (700 m.n.m.) má dobré snehové podmienky počas celej zimnej prevádzky. Vlek Tatrapoma H-80 s dvoma ziazdovkami strednej obťiažnosti je dlhý 700 metrov a vlek LVF, ktorý je dlhý 700 metrov. Zjazdovky sú upravované strojmi (ratrakmi) Käsbohrer. K dispozícii je aj lyžiarska škola.

Ale nezúfajte ani Vy, ktorí preferujete bežecké lyžovanie. V okolí areálu ako aj priamo v ňom, sa nachádza množstvo udržiavaných turistických chodníkov a lesníckych ciest, ktoré sú využívané práve priaznivcami bežeckého lyžovania

 

Novopostavený penzión sa nachádza v centre zimných športov a letnej turistiky pod úpätím Inovca (901 m.n.m.). Ponúka ubytovanie v hotelovej a turistickej časti, prevažne v dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelkiek. V hotelovej časti má každá izba vlastnú kúpeľnu so sprchovacím kútom a WC. V turistickej časti sú dvoj, troj a päťlôžkové izby s možnosťou prísteliek. Turistická časť má spoločné WC, sprchy, aj malý spoločenský kútik s TV prijímačom. Penzión má vlastnú reštauráciu so širokým výberom jedál za prijateľné ceny. reštaurácia je vybavená TV prijímačmi a biliardovým stolom. Slúži taktiež pre ucelené skupiny za účelom usporiadania prednášok, školení, svadieb, rodinných posedení, stretávok a pod. Reštaurácia je vybavená denným barom. Pre fajčiarov je vyhradená miestnosť. V penzióne sa nachádza malá spoločenská miestnosť pre cca 30 osôb pre príjemné strávenievečerov. Po celodennom pobyte na horách dobre padne oddych v saune, v zlom počasí sa dá športovať aj vo fitnes-miestnosti s ping-pongovým stolom. V letných mesiacoch je príjemné posedenie pod lnečníkmi na terase s ohniskom priamo vedľa penziónu. PARKOVANIE JE ZABEZPEČENÉ NA PARKOVISKU V AREÁLI PENZIÓNU!!!

 

Novinky zima 2013

  • Lyžiarsky klub na Drozdove
  • Akciové balíčky pre lyžiarske kurzy
  • Nový vlek – už tretí
  • Požičovňa a servis lyží priamo na svahu
  • Kompletná výbava pre zjazodvé ako i bežecké lyžovanie