Rodinný park zábavy a vzdelania – RABKOLAND

Rabkoland je kúzelným miestom pre celú rodinu, mnohými odborníkmi z oblasti zábavných parkov je považovaný za najsympatickejší a najlepšie zorganizovaný zábavný park.

Rabkoland je kúzelným miestom pre celú rodinu, mnohými odborníkmi z oblasti zábavných parkov je považovaný za najsympatickejší a najlepšie zorganizovaný zábavný park v Poľsku. Nachádza sa v malopoľskom vojvodstve v Rabke- Zdrój, jeden kilometer od Zakopianky (hlavnej cesty z Krakova do Zakopaného). V roku 2004 ho európsky časopis „Park and Gamex Industry” vyhlásil za najlepší v Poľsku.
Aké atrakcie u nás nájdete?

Rabkoland tvorí 16 ulíc a 6 námestí, ktoré sú označené tak ako v ozajstnom meste! Už hneď pri vstupe nás na námestí pod Baštami víta verklikár LUCEK oblečený do goralského odevu, ktorý popri krútení kľukou rozpráva veselé príhody. Čaro tohto mestečka vytvárajú pohyblivé sochy, ktorých je v tejto chvíli 254 a časť z nich tvorí Divadlá pohyblivých sôch.

Na námestí, vo Veselej farme, hrá farmár na bendžo a spieva pesničku ”Starý Donald farmu mal”. Spolu s ním spieva rodina a zvieratá. Veľký cirkus má k dispozícii výnimočnú skupinu, ktorá sa skladá z 96 sôch predstavujúcich ľudí a zvieratá. Dávajte si pozor na Strašidelný kaštieľ, pretože zachytáva scény ako zo skutočného strašidelného filmu!

Jack a jeho psia kapela hrajú a spievajú na Muzycznej ulici. Pri námestí pod Palmami si môžu deti vypočuť mačací orchester a pod Eiffelovou vežou na ulici Cyrkowej sa kolíše strašiak na vrabce, na ramená ktorého sa prilepili dva zajace.

Na námestí pod Krówkami, pri stanovisku na dojenie, ktoré obsluhuje doktor kráv, sa môžeme pokúsiť prekonať rekord v dojení umelej kravy Robčuly, ktorý v tejto chvíli predstavuje 4100 ml/minútu

Celkovo sa tu nachádza až 22 miest – preplnených pohybom, bohatstvom farieb a originálnych postáv.

Je samozrejmé, že v našom parku nemôžu chýbať kolotoče, ktorých je až 34! Okrem kolotočov populárnych v iných parkoch sa v našej ponuke nachádzajú zariadenia také ako Vyhliadkové koleso, Baleríny alebo Autodrom. Nájdete tu výnimočné a jedinečné atrakcie také ako Lietajúci autobus, Pontóny alebo extrémny Music Express.

Ale to nie je všetko!

Vďaka tomu, že k dispozícii máme zábavné zariadenia pre celú rodinu, sme sa rozhodli, že svoju odlišnosť musíme zdôrazniť atrakciami, ktoré nie je možné nikde inde nájsť. Prvou z nich bolo Múzeum rádu smiechu, kde sú vydávané svetovo výnimočné vyznamenania – “Rády smiechu” udeľované dospelým na žiadosť detí. Tieto slnečné vyznamenania sú vo väčšine udeľované okolo dňa detí.

Druhou, neobyčajne originálnou atrakciou, je Dom rekordov a kuriozít, ktorý je jediným takýmto zariadením v Poľsku. Je tu zhromaždená dokumentácia spojená s rekordmi Poliakov a kuriozít v našej krajine. Jeho hlavnou atrakciou je kolekcia 192 sôch v jednej zápalke – svetová senzácia. Svoje sídlo tu má od roku 2001 aj Združenie kontroly nezvyčajných rekordov, ktoré ročne vydáva Knihu Rabkolandu, čiže Poľské rekordy a kuriozity, ktoré sú v skutočnosti Poľskou knihou rekordov. S touto knihou sa spájajú aj neobyčajne výnimočné podujatia. Od roku 2001 sú organizované Majstrovstvá Poľska v dojení umelej kravy, Majstrovstvá vo fúkaní balónov zo žuvačky a do roku 2013 sa tu uskutočňovali Majstrovstvá v jazde na záchodových misiach.
Každý hosť – malý alebo veľký – je tu žiaducim a očakávaným spoločníkom hry. Vedieme rodinný biznis a robíme všetko preto, aby ste sa u nás cítili ako doma. Spolu na Vás čaká 70 zábavných zariadení, vrátane 34 hlavných atrakcií, ktoré na tvárach nielen mladších, ale aj starších vyčaria obrovský šťastný úsmev!

Zdroj: www.rabkoland.pl