Moderný vlak RegioJet na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno

Adresa Obchodná 48, 81106 Bratislava - Dunajská Streda - Komárno Email info@regiojet.sk Telefón infolinka 02/ 38 10 38 44 (prac. dni 8.00 - 18.00 h) Web www.regiojet.sk

Na všetkých spojoch RegioJetu na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno sa môžete tešiť na moderné regionálne vlaky Talent, nemecko-kanadského výrobcu Bombardier. Deti určite ocenia bezbariérový priestor a možnosť sledovania trate cez sklenenú stenu riadiaceho stanovišťa, rodičia zase možnosť cestovania s množstvom batožiny, detskými kočíkmi a tiež prebaľovací pult.

Koncom roka 2010 uspela spoločnosť RegioJet, a.s., s ponukou na zabezpečenie dopravnej obslužnosti na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno a uzavrela spolu s MDVaRR SR Zmluvu o dopravných službách vo verejnom záujme pri prevádzkovaní osobnej dopravy na železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Vďaka uzavretiu tejto zmluvy, ušetrí Slovenská republika ročne 16% financií vynaložených na 1 km prevádzky. Nová koncepcia regionálnej železničnej dopravy na tejto významnej regionálnej trati prinesie pre cestujúcich aj ďalšie výhody – nové a komfortné vlaky, častejšie spojenie a lepší servis pre cestujúcich. Od 4. 3. 2012 sa tento pohľad na bratislavskej hlavnej stanici stáva každodennou realitou. Jednotky radu 643 typu Bombardier Talent DMU na trati do Komárna nahradia staršie motorové vozne radov 812, 813 a klasické súpravy s dieselovou lokomotívou.

 

RegioJet ponúka rýchlejšie spojenie modernými klimatizovanými vlakmi. Vysoký rozsah služieb na palube vlakov – wi-fi pripojenie, ponuka tlače či možnosti zakúpenia občerstvenia.

 

Interiér je usporiadaný ako veľkopriestorový salón s úrovňovými medzivozňovými priechodmi. Sedadlá s odolným textilným poťahom sú usporiadané v štandardnej konfigurácii 2+2. Súprava disponuje vyhradenými priestormi pre prepravu cestujúcich na vozíku, detských kočíkov a ďalších nadrozmerných predmetov. Vnútorné vybavenie je koncipované ako bezbariérové. Vnútorné usporiadanie jednotky ráta s najrôznejšími skupinami cestujúcich, vrátane výletníkov s množstvom batožiny a rodín s detskými kočíkmi. Sklopné sedadlá v takýchto prípadoch poskytujú potrebnú flexibilitu. Ako jedna z mála súprav na Slovensku ponúka žltý Talent cestujúcim možnosť sledovať trať cez sklenenú stenu riadiaceho stanovišťaPalubná toaleta využíva jednak vákuový retenčný systém, ktorý odstraňuje tradičné obmedzenia vlakových WC; predovšetkým ale poskytuje bezbariérový prístup osobám so zníženou pohyblivosťou a rodičom dáva k dispozícii prebaľovací pultPribližne 150 sedadiel 2. triedy je rozmiestnených vo štvoriciach, aj v „leteckom“ usporiadaní za sebou so sklopnými stolíkmi. Súpravy RegioJetu ponúkajú bezplatné pripojenie k internetu vďaka unikátnemu komunikačnému riešeniu spoločnosti 4Call. V kombinácii s vynikajúcim vysokorýchlostným pokrytím Žitného ostrova tak cestujúcim za školou a prácou ponúknu ďalšiu nadštandardnú službu, ktorá doposiaľ v slovenských vlakoch neexistovala. Na základe dohody s ministerstvom dopravy ponúknu všetky súpravy 16 sedadiel 1. vozňovej triedy. Tá je oddelená samostatnou priečkou a ponúka okrem iného plnohodnotné pracovné stolíky.


Rodina univerzálnych vlakových jednotiek Talent bola predstavená v roku 1996 nemeckou spoločnosťou Waggonfabrik Talbot, ktorá dnes patrí do kanadského koncernu Bombardier Transportation. V nasledujúcich rokoch bolo po celej Európe a do severnej Ameriky dodaných niekoľko stoviek vlakových súprav v elektrickej, diesel-elektrickej a diesel-mechanickej verzii. Trojčlánkové súpravy RegioJetu pochádzajú z Nemecka a dosahujú maximálnu rýchlosť 120 km/h.


V našich vlakoch je samozrejmosťou:

  • plne klimatizovaný interiér
  • pohodlné čalunené kreslá
  • veľké okná pre príjemný výhľad
  • bezplatné WiFi pripojenie na internet v celom vlaku
  • moderný vizuálny a akustický informačný systém pre cestujúcich
  • nízkopodlažný bezbariérový vstup pre cestujúcich s obmedzenou mobilitou
  • vákuové WC
  • dostatok priestoru pre bickyle a batožinu

Kde si môžem kúpiť lístok na vlaky RegioJet?

Na predajných miestach na staniciach a zastávkach, tam, kde sú dnes zvyknutí zákazníci svoje lístky kupovať. Predajné miesta spoločnosti RegioJet nájde na Hlavnej stanici v Bratislave a na stanici Bratislava-Nové Mesto, v Dunajskej Strede. Cestovný lístok si tiež môžete kúpiť u zmluvných predajcov na zastávkach Okoč a Veľká Paka. V prípade, že cestujete zo zastávky, kde nie je predaj lístkov, cestovný lístok si môžete zakúpiť aj priamo vo vlaku bez doplatku. Informácie o staniciach

Na trati Bratislava – Dunajská Streda RegioJet vypraví 26 vlakov denne v každom smere. Je to 100% nárast dopravy oproti doterajšiemu stavu. Polovica spojov následne pokračuje až do Komárna, kde taktiež prispeje k spravidelneniu osobnej dopravy. Obyvateľom Žitného ostrova žlté vlaky prinášajú nie len novú úroveň komfortu, ale predovšetkým stabilnejší, rýchlejší a ľahšie pochopiteľný cestovný poriadok, ktorý ako prvý na Slovensku sleduje zásady tzv. integrovaného taktového grafikonu. Stačí si pamätať jeden časový údaj, podľa ktorého vlaky odchádzajú každú hodinu po celý deň. Palubné služby sú novinkou v regionálnej doprave na Slovensku. Okrem občerstvenia formou palubného predajného automatu bude samozrejmosťou bezplatná distribúcia dennej tlače v ranných spojoch a pripojenie na internet zadarmo. V letných mesiacoch vlaky ponúknu komfort plne klimatizovaného interiéru. Regionálne spoje RegioJetu ako prvé u dopravcu ponúknu dve vozňové triedy. V skutočnosti je ale celý koncept služieb nastavený tak, aby bez ohľadu na zaplatenú čiastku zostal verný firemnému sloganu: O triedu lepšie vlaky.

image

Cestovný poriadok

Lístky a zľavy

AKCIA! Cez VÍKENDY a SVIATKY s nami vždy len za POLOVICU a vybranými vlakmi aj cez TÝŽDEŇ… obľubená akcia pokračuje! Aj v letných mesiacoch júl a august cestujú s nami počas víkendov a sviatkov všetci dospelí len za POLOVICU. Akcia CESTUJTE ZA POLOVICU platí v soboty, nedele a sviatky počas celého dňa vo všetkých vlakoch. Dospelí tak môžu cestovať za polovičné cestovné (vo výške cestovného REGIOplus 50), za rovnakú cenu ako deti.
Navyše, vybranými vlakmi môžete so zľavou 50% cestovať aj počas pracovných dní. Spoje, v ktorých môžete cestovať za polovicu nájdete v cestovnom poriadku žlto označené akciou CESTUJTE ZA POLOVICU. Akciový cestový poriadok

 

Cenník

Prepravný poriadok

Zdroj: www.regiojet.sk