MiniFARMA Lubina

Adresa Lubina 821, 91612 Lubina, okres Nové Mesto nad Váhom Email ahoj@minifarma.sk Telefón +421 905 443 404 Web www.minifarma.sk

Videli ste už kozičku veľkú ako sliepku? Ak nie, príďte na našu kontaktnú farmu plnú mini a maxi zvieratiek, kde môžete zvieratká vidieť, kŕmiť a pohladkať.

Naša MiniFARMA je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný nami, majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, prasiatka, kačky, husi alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.

Uvidíte ako sa miniatúrna kvočka Lili svedomito stará o svoje malé kuriatka, v ďalšom zákutí si králik Fru-Fru čistí srsť. Na lúke najstaršia kozička Líza vedie svoje stádo a spolu vymýšľajú rôzne lotroviny, ako je napríklad skákanie po streche oddychujúcim miniprasiatkam Piggie a Quixie. Na hniezde sedí miniatúrna kačička Daisy a čaká na svoj veľký deň, keď sa jej z vajíčok vyliahnu malé káčatká. Minikone Beauty a Elmo sa navzájom škrabkajú a vítajú každého návštevníka hlasným erdžaním. Miniovečky oddychujú pod dohľadom malého ale majestátneho barana Clausa. Medzi nimi sa nenápadne ponevierajú najväčšie sliepky, aké ste kedy videli.

A čo nás odlišuje od iných fariem? Dovolíme vám a vašim deťom časovo neobmedzený vstup priamo do ohrady medzi krotké zvieratká. Zvieratá si môžete pozrieť zblízka, kŕmiť a hladkať ich alebo pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Toto všetko bez toho, aby vás od nich delila bariéra. Ak sa Vám už zunujú, môžete sa pohodlne posadiť na deku, lavičku alebo sedenia v oddychovej časti, kde zvieratká nemajú prístup, ale je na ne pekne vidno. Súčasťou oddychovej časti sú aktivity pre deti, vyhliadková vežička, šľapací traktor alebo vozíček pre deti. Ak Vás prepadne hlad, môžete sa občerstviť v našom bufete, kde si môžete kúpiť i ručne vyrábané suveníry na pamiatku.

Otváracie hodiny:

  • Otvorené aj počas Veľkej noci od 10:00 do 18:00 (vrátane pondelka a štvrtka 14.4)
  • Apríl, Máj, Jún: 10:00 – 18:00 (víkendy)
  • Júl, august: 10:00 – 18:00 (každý deň)
  • September, Október, November: 10:00 – 18:00 (víkendy)
  • December: 15:00 – 20:00 (víkendy), cez vianočné prázdniny od 25.12.2022 do 8.1.2023 každý deň od 13:00 do 18:00

 

Zdroj: www.minifarma.sk