Mini Slovensko – park miniatúr na Liptove

Adresa Liptovský Ján - Jánska dolina, 032 03 Liptovský Ján Email baranik@minislovensko.sk Telefón +421 945 452 481 Web www.minislovensko.sk

Vybudovali sme v Liptovskom Jáne výstavný areál s 19 modelmi slovenských kultúrnych pamiatok.

Náš príbeh

Prvá myšlienka na tvorbu miniatúr vznikla v roku 1993. Vytvorili sme prvé miniatúry, pri ktorých sme sa zdokonaľovali v používaní vhodných materiálov. Na základe týchto skúseností sme v roku 2005 zhotovili model Urbanovej veže v Košiciach.

Pred tvorbou miniatúry si zhotovíme fotodokumentáciu a zaobstaráme si plány budovy. Záležať si dávame na najvernejšej podobe stavebného materiálu, ale aj všetkých detailov. Napríklad, miniatúra Levočskej radnice má rovnakú omietku, ako jej veľká sestra. Podobných zaujímavostí na našich miniatúrach môžete nájsť neúrekom. Svedčí o tom aj fakt, že nad jednotlivými modelmi sme strávili od 200, až do 3.560 hodín.

Slovensko je kultúrne bohatá krajina. Nachádza sa tu viac než 30 000 historických pamiatok. Parkom Mini Slovensko chceme oživiť záujem verejnosti o toto bohatstvo a prispieť k rozvoju cestovného ruchu. Občianske združenie Mini Slovensko Vám zo srdca ďakuje za každé dobré slovo a pomoc v našej snahe.

Ako to u nás vyzerá

Vybudovali sme v Liptovskom Jáne výstavný areál s 19 modelmi slovenských kultúrnych pamiatok. Pracujeme na postupnom rozširovaní výstavy.

Modely sú v mierke 1:25 so silným dôrazom pre detail a venujeme im nezanedbateľné množstvo času a pozornosti.

Pre dosiahnutie tohto zámeru sme založili občianske združenie a sme pripravení posúdiť seriózne ponuky na podporu tohto projektu.

OTVÁRACIE HODINY

PONDELOK – NEDEĽA

VRÁTANE SVIATKOV A VÍKENDOV

OD 31.03.2019

09:00 – 17:00

Cenník vstupného

VSTUPNÉ

5,00 ‎€

ZĽAVNENÉ VSTUPNÉ

Žiaci ZŠ, študenti SŠ a VŠ, dôchodcovia, osoby s preukazom ZŤP, ZŤP-S (sprievod zdarma)

3,00 €

RODINNÉ VSTUPNÉ

2 rodičia a max. 4 deti do 18 rokov

10,00 €

DETI DO 6 ROKOV

ZDARMA

SKUPINOVÉ VSTUPNÉ

8 až 19 dospelých osôb
20 a viac dospelých osôb

– 10%
– 20%

VSTUP PSOV LEN NA VODÍTKU

Zdroj: www.minislovensko.sk