Divadlo Úsmev

Email Telefón Web

Divadlo Úsmev vzniklo v roku 1977 ako študentské divadlo pod vedením Aleny a Mariana Michalidesovcov. Neskôr sa stalo poloprofesionálnym divadlom. Materskou scénou divadla Úsmev bolo umelecké a kongresové centrum Istropolis v Bratislave.

Divadlo Úsmev vzniklo v roku 1977 ako študentské divadlo pod vedením Aleny a Mariana Michalidesovcov. Neskôr sa stalo poloprofesionálnym divadlom. Materskou scénou divadla Úsmev bolo umelecké a kongresové centrum Istropolis v Bratislave.

 

 

Členovia divadla Úsmev
Prvá generácia: L. Šašinková, D. Kováčová – Krasulová, O. Hegerová, M. a I. Nikolové, Y. Erdélyiová, J. Heger, I. Hanzlík, M. Bosák, J. Kovačovský, P. Šuster, M. Vanek, T. Rosová, V. Hambálková, Z. Halušťoková, D. Leščenková, I. Adamec, P. Kopeinig, L. Nátherová, T. Greksáková, R. Kocour, E. Sadíleková, R. Kubišová, E. Bosáková, D. Brachna, A. Michalidesová ml., D. Majdová, Z. Kováčová, P.Dittrich, A.Drahovská, E.Hasáková, T. Hasala, I. Liba, Z. Gerdenichová, M. Augustínová, D. Dvorakovičová, J. Vizár a ďalší.

Druhá generácia: D. Bardúnová, J. Pilka, M. Schmitdová, K. Dubajová, S. Michalidesová, I. Volochová, P. Náther, E. Pulmanová, P. Rovenský, K. Francisci, Z. Boťanská, M. Farkaš, Z. Lauková, M. Vančíková, A. Vančíková, M. Lešková, V. Uherčík, O. Hoffmanová a ďalší.

Konzervatoristi: M. Labuda ml., E. Peťovský, M. Vítek, M. Kaprálik,A. Zimányiová, H. Krajčiová, P. Valovičová, K. Dubajová, Z. Haasová, K. Turjanová, Z. Norisová, M. Badinková, O. Kovaľ, V. Púčik, M. Oravec, M. Zelmanová, Z. Šebová, K. Greppelová, S. Malá, S. Michalidesová, P. Heriban, P. Millerová, M. Šinková, R. Hudec, P. Plevčík.

 

 

PREDSTAVENIA

Klauni v pekle

Čo podstúpia klauni, aby zachránili kamaráta z pekla? Klauniáda divadla Úsmev pre deti a dospelých od šesť rokov.
Príbeh bláznivých klaunov, ktorí nechtiac pošlú “do pekla” jedného so svojich kamarátov, neuvedomiac si vážnosť podobného prekliatia. Až v momente uvedomenia pochopia i to, že ako ho do toho pekla poslali, musia mu pomôcť aj von. Tam sa teda začína ich nebezpečná cesta kruhmi pekla, v ktorej zažívajú veľké nečakané dobrodružstvá.
Ďalšie detské predstavenie z produkcie Divadla Úsmev, ktoré je autorom úspešných predstavení Veľkí herci malým deťom.

Autor: Peter Pavlac
Réžia: Patrik Lančarič
Hudba: Sisa Michalidesová
Kostýmy: Ivana Gontková

Hrajú: J. Morávek, A. Michalidesová, S. Michalidesová, L. Tischler, V. Hanák

 

Velkí herci malým deťom II.

Deti! Viete čo všetko musia vedieť klauni, aby sa zapáčili usporiadateľovi a vyhrali konkurz do cirkusu? A kto zo známych hercov bude sedieť v porote? Neváhajte a príďte sa pozrieť!
Pokračovanie rozkošných klauniád s pesničkami pre deti od 4 do 10 rokov a rodičov do 100 rokov.

Scenár a réžia: A.Michalidesová
Hudba: S.Michalidesová
Účinkujú známi herci z projektu Veľkí herci malým deťom, A. Michalidesová, S. Michalidesová, V. Hanák, L. Tischler, R. Gregorička.

Predstavenie má stálu scénu na Lodi – Divadle v Podpalubí, Bratislava.

Velkí herci malým deťom I.
Rozkošné klauniády s pesničkami pre deti od 4 do 10 rokov a rodičov do 100 rokov.
Predstavenie je vždy iné a nápadité! Medzi klaunovskými čislami, zakomponovaný v deji, príde jeden zo známych
hercov a zaspieva pesničky, ktoré naspieval na knižke s CD-Velkí herci malým deťom.
Pesničky súvisia s jednotlivými číslami klauniád.

Scenár a réžia: A.Michalidesová
Hudba: S.Michalidesová
Ucinkuju: Známi herci z projektu Velkí herci malým deťom, A.Michalidesová, S.Michalidesová, V.Hanák, L.Tischler, R.Gregorička.

Predstavenie má stálu scénu na Lodi – Divadle v Podpalubí, Bratislava.

Tu sú ukážky pesničiek z projektu: www.sancadetom.sk
(Milan Lasica, Maroš Kramár, Marián Labuda ml., Boris Farkaš, Zuzana Kronerová, Ondrej Kovaľ, Zuzana Tlučková,
Soňa Norisová, František Kovár a Helena Krajčiová, Stano Dančiak, Marián Labuda st., Marian Geišberg, Martin Huba, Monika Hilmerova, Robo Roth, Petra Polnišova, Laco Kerata, Oľga Belešova, S.Michalidesova, Alexander Bárta, Ivo Gogál a Gabika Dzúrikova).

 

Pelikáni v pustatine

…alebo tri patróny z jednej sumky manželského tutti frutti. Divadelná adaptácia podľa poviedok Valentína Krasnogorova (Sólo pre dvoch hluchých, Povedz mi o čom snívaš, Pelikány v pustatine), v ktorých sa hovorí a hrá o tom, čo sa stane v manželskej posteli v nedeľu ráno, o čom sníva žena a o čom muž, ktorý sa chystá napísať úspešný „trhák“, koho môže stretnúť mladá žena na inzerát a čo prežijú štyria osamelí zúfalci v živom ringu.

Autor: Valentín Krasnogorov
Réžia: Peter Scherhaufer, Alena Michalidesová
Barunka Domoráková
Hudba: Sisa Michalidesová, Peter Preložník
Hrajú: Marian Labuda ml., Erik Peťovský, Alena Michalidesová, Sisa Michalidesová, Ladislav Tischler, Vladimír Hanák,

Predstavenie má stálu scénu na Lodi – Divadle v Podpalubí, Bratislava.