Dinolandia | Andrychów, Poľsko

Email Telefón Web

V Dinolandii sa prenesiete do prehistorických dôb medzi viac ako 50 dinosaurov, pterosaurov a ichtyosaurov rôznej veľkosti. Ide o ojedinelú európsku zbierku zvierat pochádzajúcich z územia Spojených štátov. K dispozícií ja taktiež minigolf, petanque, lanový park, detské ihrisko a mnoho iného.

Park dinosaurov Dinolandia sa nachádza v Inwałde, ktorý sa nachádza medzi mestami Wadowice a Andrychów. „Žije“ tu viac ako 50 rôznych veľkostí dinosaurov a mnoho iných pravekých stvorení. Je to jediná zbierka dinosaurov v Európe, pochádzajúca zo Spojených štátov.


Stovky miliónov rokov pred objavením človeka na Zemi tu dominovali dinosauri a iné obdivuhodné zvieratá. Boli vládcami pravekých morí, vzduchu aj pevniny a vládli cez 165 miliónov rokov. V malebnej krajine Dinolandii si môžete vychutnať unikátny súbor viac ako päťdesiatich rôznych veľkostí sôch dinosaurov, pterosaurov a ichthyosaurov a ďalších prehistorických tvorov. Najväčším exponátom je mamenchizaura postava, ktorá od hlavy až k chvostu meria až 22 metrov. Celkovo zbierka obsahuje viac ako sto exponátov ako aj kostry hlavy, kostí a rôznych skamenelín.


Ďalšou obľúbenou atrakciou je jaskyňa tajomstvo miesto určené len pre odvážnych. Úzke a tmavé chodby vedú návštevníkov k jaskyni, v ktorej bol väznený mladý dinosaurus. Na stenách jaskyne si môžete prezrieť staré skalné maľby.

V Dinolandii nájdete aj mini golf, pétanque, lezeckú stenu a bláznivý zjazd – tirolský Tyrol. Mladší návštevníci môžu tiež využiť lanový park pre deti, detské ihrisko, a ak budú mať dosť odvahy zájdu si do jaskyne pre tajomstvo. Mladých prieskumníkov čaká na pláži skrytá kostra dinosaura.


Pozývame Vás aj do reštaurácie nachádzajúcej sa v Dinolandii T.rextaurant a niekoľko ďalších reštaurácií a navštívte obchod so suvenírmi. V Dinolandii nieje žiadny priestor pre nudu.

 

Otváracie hodiny:

denne od 9:00 do 21:00 h.


Cenník:

Lístok normalny 18 zl./osoba

Lístok zľavnený 14 zl./osoba

Lístok skupinový 14 zl./osoba

Lístok skupinový 12 zl./osoba (predškolský)

Lístok rodinný 14 zl./osoba

Deti do 4 rokov s rodičmi vstup voľný

V cene lístku: vstup, galéria, múzeum, výstava éry devónu, jaskyňa tajomstvo, hľadanie kostry T.Rex na pláži, detské ihrisko, počas sezóny gratis minigolf a pentaque.
Zľavnený lístok: deti a mladiství po predložení študentského preukazu, zdravotne postihnuté osoby a skupiny (po predložení preukazu), osoby staršie ako 65 rokov.

Rodinné vstupné: 2 dospelí + 2 deti od 4 rokov.

Vstupenky sú predávané do 21:00. V prípade nepriaznivého počasia sú uzavreté niektoré zaujímavosti.

 

Ceny ďalších atrakcií v parku:
Elektrické lode (5 min.) 8 zl.
Lode manuálne (5 min.) 8 zl.
Banja (5 min.) 8 zl.
Trampolína (5 min.) 8 zl.
Vodné lopty (5 min.) 8 zl.
Prezentácia (5 min.) 8 zl.
Pirate Day (3 okruhy) 8 zl.
Šmyklavka (5 min.) 8 zl.
Gyroskop (5 min.) 8 zl.
Roll na vode (5 min.) 8 zl.
Bazén loptu (5 min.) 8 zl.
Luky (5 snímok) 8 zl.
Štvorkolky (5 min.) 15 zl.
Lezecká stena (3 cesty) 10 zl.

 

DinoPakiet – 15 zl.
(
vstupenka na 4 atrakcie v ľubovoľnej kombinácii)

Mega DinoPakiet – 30 PLN
(vstupenka na 14 atrakcií v ľubovoľnej kombinácii )

 

Parkovanie a WC – zdarma

 

Mapa

175 km z BB

110 km zo ŽilinyZväčšiť mapu