DEŇ BEZPEČNOSTI NA CESTÁCH – PR1BINA

Adresa Svatoplukova 44, Tekovské Nemce - odpočívadlo, smer BA Email mia@echopr.sk Telefón 0915 917 533 Web

Deň bezpečnosti na cestách je názov akcie, ktorá sa uskutoční na odpočívadle Tekovské Nemce v smere do Bratislavy v nedeľu 4. Novembra 2012.
Cieľom podujatia je poukázať na najčastejšie príčiny nehôd na cestách a poučiť vodičov a spolucestujúcich ako sa im vyhýbať.
Zastavte sa na odpočívadle a my vás odmeníme za bezpečnú jazdu.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/93177182/plagat.jpgDeň bezpečnosti na cestách je názov akcie, ktorá sa uskutoční na odpočívadle Tekovské Nemce v smere do Bratislavy v nedeľu 4. Novembra 2012.

Cieľom podujatia je poukázať na najčastejšie príčiny nehôd na cestách a poučiť vodičov a spolucestujúcich ako sa im vyhýbať.

Mikrospánok a nedostatočné venovanie pozornosti jazde sú jednými z hlavných príčin nehôd na cestách a je viacero faktorov, ktoré znižujú pozornosť vodiča, napríklad plynulá monotónna jazda, či únava. Na podujatí poskytneme vodičom rady, ako sa im vyhnúť  a ostať stále v strehu a tým aj v bezpečí.

Vodiči vracajúci sa z dušičkového víkendu sa budú môcť pozhovárať aj s dopravným analytikom Jánom Bazovským, ktorý je krstným otcom akcie Deň bezpečnosti na cestách.

Podujatie sa koná týždeň po tom, čo PR1BINA oslávila svoje prvé výročie od otvorenia v roku 2011, tesne pred dušičkovou migráciou národa. Za ten čas po nej prešlo 7 miliónov vozidiel.

Maximálny dôraz na bezpečnosť sa odrazil na nízkej nehodovosti. Na PR1BINE ich zaznamenali za posledných 12 mesiac celkom 40, z toho žiadna si nevyžiadala ľudské životy. Sú evidované dve ťažké zranenia., ktoré sa stali pri nehodách ešte v roku 2011. Tento rok je zatiaľ bez vážnych zranení.

Podujatie organizuje koncesionár úseku R1 PR1BINA, Nitra – Tekovské Nemce a Banská Bystrica severný obchvat, spoločnosť GRANVIA, a.s. spolu so správcom cesty, spoločnosťou Granvia Operation, a.s.

Zdroj: