Bratislavský hrad

Email Telefón Web

Osemdesiatpäť metrov nad Dunajom sa týči Bratislavský hrad, už po stáročia neodmysliteľná súčasť panorámy hlavného mesta Slovenska. Zachoval sa dodnes ako hrdé svedectvo minulých čias – ako symbol vytrvalosti, sily a nezlomnej vôle.

Osemdesiatpäť metrov nad Dunajom sa týči Bratislavský hrad, už po stáročia neodmysliteľná súčasť panorámy hlavného mesta Slovenska. Stál tam v časoch najväčšej slávy i poroby, bol svedkom zápasu o moc i svedomie, prežil vojny aj ničivý požiar, aby sa zachoval dodnes ako hrdé svedectvo minulých čias – ako symbol vytrvalosti, sily a nezlomnej vôle. Dejiny Bratislavského hradu siahajú až do čias Keltov a Rimanov, lebo Hradný vrch mal strategickú polohu na križovatke významných obchodných ciest. Povinnosť zachovať si toto cenné kultúrne dedičstvo si plníme práve dnes – komplexnou rekonštrukciou Bratislavského hradu. Hlavným cieľom rekonštrukcie tejto významnej pamiatky je zatraktívniť ju pre návštevníkov hlavného mesta Slovenska tak, aby mala všestranné a celoročné využitie.

 

Okrem nádherného výhľadu sa môžu deti trošku vyblázniť na detskom ihrisku, kde nechýba šmykľavka či hojdačky 🙂

 

Otváracie hodiny: Pondelok – nedeľa 09.00 – 01.00 h

Výstavné priestory: Utorok – nedeľa 10.00 – 18.00 h

 

Atraktívne osvetlenie

Pri príležitosti Dňa Ústavy SR – 1. septembra 2009 – bolo širokej verejnosti prvý raz prezentované nové, atraktívnejšie osvetlenie hradného paláca, ktorý sa tak stal skutočnou dominantou nočnej siluety hlavného mesta SR. V porovnaní s minulosťou, keď bola osvietená len jeho južná a západná časť bez hradieb, súčasné riešenie využíva dva svetelné tóny. Palác sa ponára do chladnejšieho bieleho tónu so zámerom zvýrazniť farbu fasády, a je tak v kontraste s hradbami vyhotovenými z kamenného muriva, ktoré zvýrazňuje teplejšie biele svetlo. V reflektoroch sú osadené energeticky úsporné a ekologické halogenidové výbojky.

image

 

image