Bobria hrádza v Kuchyni – NEPRÍSTUPNÁ

Adresa Kuchyňa 593, 900 52 Kuchyňa Email kuchyna220@stonline.sk Telefón +421 34 778 51 31 Web

Obľúbené miesto na relax je preč! V obci Kuchyňa na Záhorí sa už ľudia po Bobrej hrádzi len tak ľahko neprejdú.

Lávka ideálna na romantické prechádzky začala chátrať, a tak ju obec musela dočasne rozobrať. Plánuje sa jej oprava, kedy to však bude, nie je známe. Kovové piliere by podľa starostu mali vydržať naveky.

Nad hladinou vodnej nádrže v Kuchyni (okr. Malacky) je dočasne zatvorená obľúbená lávka Bobria hrádza. „Je tam materiálne poškodenie, začalo to hniť. Kolegovia ju rozobrali, lebo tam stále chodili ľudia a bolo to nebezpečné,“ informoval starosta obce Kuchyňa Róbert Bujna.

orig

Prostredná, asi 300-metrová časť je rozobratá úplne. „Lávka vydržala len tri roky a teraz chcem, aby tu bola na veky vekov. Máme nachystané kovové piliere, len sa tam nevieme dostať, keďže je tam voda,“ doplnil starosta. Keď predtým lávku stavali, bola voda z nádrže vypustená. „Celý okruh 1,5 kilometra dokola neprejdete, časť musíte ísť po brehu,“vysvetlil Bujna s tým, že momentálne hľadajú mate­riál na rekonštrukciu lávky.

Čakajú aj na vyjadrenie statika a projektanta. „Všetko robíme len brigádnicky vo voľnom čase. Radi privítame ľudí, ktorí nám prídu pomôcť,“ doplnil starosta. Kedy sa rekonštrukcia skončí nevie, a to, koľko bude stáť, si zatiaľ nevie ani tipnúť.