Materská škola Zástranie | Žilina

Materská škola Zástranie pod názvom „Deti z lesnej krajiny“ sa nachádza v peknej horskej oblasti asi 9km od mesta Žilina. MŠ Zástranie navštevujú nielen deti z obce ale aj z blízkeho okolia a mesta Žiliny práve kôli prostrediu, v ktorom sa nachádza. Je predprimárnych zariadením s celodennou starostlivosťou vo veku od 2 do 6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

Materská škola Zástranie pod názvom „Deti z lesnej krajiny“ sa nachádza v peknej horskej oblasti asi 9km od mesta Žilina. MŠ Zástranie navštevujú nielen deti z obce ale aj z blízkeho okolia a mesta Žiliny práve kôli prostrediu, v ktorom sa nachádza. Je predprimárnych zariadením s celodennou starostlivosťou vo veku od 2 do 6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu. Je dvojtriedna s maximálnym počtom detí 47. Autobusové spojenie je mestskou hromadnou dopravou linkou č. 27. Dĺžka trvania cesty je 15 min. Prevádzka materskej školy je od 6:30 – do 16:00 hod. Súčasťou materskej školy je priestranná záhrada s dostatkom zelene vybavená detským ihriskom, pieskoviskom, eko-preliezkami a dopravným ihriskom. Umožňuje tak dostatočné rozvíjanie pohybových aktivít detí.

Materská škola organizuje počas celého školského roka rôzne podujatia, kurzy, aktivy a výlety pre deti (niektoré aj za účasti rodičov ). Možnosť prihlásiťdieťa a zapojenie rodiča je na dobrovoľnej báze a organizuje sa nielen počas prevádzkových hodín MŠ ale aj cez víkendy. Deti a rodičia tak majú možnosť spoločne a zmysluplne tráviť voľný čas.

 

Potreby pre dieťa, ktoré navštevuje naše zariadenie /1. polrok/

1 balík hygienických vreckoviek (10 ks)
1 balík toaletného papiera (10 ks)
1 tekuté mydlo (1 l)
1 detská zubná pasta
1 zubná kefka
1 umelohmotný pohárik
1 hrebeň s dierkou na zavesenie
1 úbor na cvičenie (tričko s krátkym rukávom,krátke bavlnené nohavice, ponožky) + látkové vrecko na úbor
1 pyžamo
1 prezuvky


Malé deti z 1. triedy – žabky

Náhradné oblečenie (spodné prádlo, pančuchové nohavice, tričko, mikina, tepláky).

Prosíme oblečenie podpísať fixou na textil, ostatné veci centrofixou.

 

Poplatky

Denný poriadok

Krúžková činnosť

Zdroj: www.mszastranie.leafnet.sk