Lesný klub detí Škriatkovo

Adresa Chmeľova dolina 79, Nitra Email skriatkovo@gmail.com Telefón +421 908 588 414 Web www.skriatkovo.sk

Lesný klub detí je alternatíva ku klasickým materským školám. Inšpiráciu čerpáme z lesných klubov z krajín ako je Česká republika, Nemecko, Dánsko, Nórsko.

V rámci nášho OZ Campanula realizujeme  projekt Lesný klub Škriatkovo. Lesný klub detí je alternatíva ku klasickým materským školám. Inšpiráciu čerpáme z lesných klubov z krajín ako je Česká republika, Nemecko, Dánsko, Nórsko. 

Náš lesný klub Škriatkovo ponúka vzdelávaciu a výchovnú starostlivosť pre deti predškolského veku od 2,5 do 6 rokov. Sme zameraní na zdravý, harmonický a duševný rozvoj  detí v spolužití s prírodou.

Všetky aktivity sú obohatené o rôzne činnosti s externými spolupracovníkmi. Deti sa môžu navyše tešiť na hravú anglinčtinu, jogu, muzikoterapiu, pravidelné výlety zamerané na tradičné remeslá, poznávanie a ochranu prírody.

Lesný klub funguje v priestoroch nášho ekocentra Medovka na Chmeľovej doline 79 v Nitre. V ekocentre máme základňu, kde budú deti jesť, tvoriť, oddychovať. Čo najviac času sa budeme snažiť tráviť v prírode, v učebniach v prírode, na výletoch a na rôznych kultúrnych podujatiach. Z vlastných skúseností vieme, že poznávanie a vzdelávanie je pre deti zaujímavejšie ak je realizované v objatí prírody a na rôznych farebných miestach s využitím najrozmanitejších pomôcok.

 

Víkendová starostlivosť

Rodičom ponúkame starostlivosť o detičky od 0 do 18 rokov  počas víkendov. Vašim ratolestiam zabezpečíme pestrý tvorivý program, pobyt na čerstvom vzduchu (v prípade celodennej starostlivosti), zdravú stravu a mnoho veselých zážitkov.

Vrámci tvorivých aktivít by sme spomenuli napr. plstenie, hlinovanie, batikovanie, vyrábanie veselých figúrok zo slaného cesta, servítkovanie, šperkovanie a mnoho iného. Samozrejme, že budeme prihliadať na vek detí.

Škriatkovo je otvorené podľa vašich potrieb, cena za hodinu je 3€.

 

Tvorovo

Pre deti každého veku ponúkame víkendové aktivity zamerané na tvorivosť, poznávanie a ochranu prírody, hry, výlety do známeho i neznámeho okolia. Podrobnejšie informácie budú včas pred každým víkendom zverejnené. Sledujte a v prípade záujmu nás kontaktujte.  Tešíme sa na Vás.

Zdroj: www.skriatkovo.sk