ESPANIA – jazyková materská škola

Adresa Kozia 25, 1 Bratislava Email bratislava@espania.sk Telefón +421 917 025 025 Web www.espania.sk

Súkromná materská škola ESPANIA je jediná materská škola schválená Ministerstvom Školstva Slovenskej republiky vyučujúca dva cudzie jazyky súčasne a matematiku pre nadané deti už od 2 rokov. Sme členom organizácií reprezentujúcich Čínsku, Americkú a Španielsku kultúru.

Súkromná materská škola ESPANIA je jediná materská škola schválená Ministerstvom Školstva Slovenskej republiky vyučujúca dva cudzie jazyky súčasne a matematiku pre nadané deti už od 2 rokov. Sme členom organizácií reprezentujúcich Čínsku, Americkú a Španielsku kultúru.

 

Keď vstúpite do našej škôlky, vstupujete na územie cudzej krajiny, kde dieťa prirodzene prijíma cudzí jazyk ako jediný komunikačný prostriedok so zahraničnými lektormi. Espania je jedinou materskou školou na Slovensku ktorá prijíma iba vysokoškolsky vzdelaných učiteľov. V jednej bilingválnej triede je maximálny počet 5 až 7 detí. Deti budú do 24 mesiacov od nástupu do škôlky plynule komunikovať v dvoch ekonomicky najdôležitejších jazykoch sveta.

 

Príjem detí do jasiel a škôlky

Príjem detí do bilingválnych jasieľ je od 1,5 roka. V bilingválnych jasliach pracuje spolu so zahraničným učiteľom aj asistentka učiteľa, ktorá dohliada na prebaľovanie detí, kŕmenie, pitný režim a pomáha pri uspávaní detí. Príjem do bilingválnej škôlky je od 2 rokov. Výučba prvotnej matematiky prostredníctvom inteligentných hier začína od 1,5 roka (viac na www.espania.sk/matematika.html ). Športové aktivity začínajú od 2,5 roka (pozri www.espania.sk/sportovy-program.html).

Cena za bilingválne jasle a škôlku je rovnaká, čo je nesmierny prínos pre rodičov, ktorí k nám dávajú dieťa skôr a môžu si teda uplatniť rodičovský príspevok. Súrodenci majú zvýhodnenú cenu pre druhé dieťa.

 

Materská škola Espania pomáha rodičom, aby starostlivosť o ich deti bola naozaj komplexná, preto zabezpečujeme:

  • Pyžamká z bavlny, cvičebné úbory a posteľné prádlo, ktoré kupuje, perie a žehlí škôlka.
  • Kvalitnú stravu z čerstvých surovín. Dieťa má možnosť užiť si raňajky v pokoji s inými deťmi priamo v našej škôlke. Raňajky a obed sú formou švédskych stolov. Okrem toho máme viacero prestávok na čaj a snack. Ovocie a nápoje sú k dispozícií počas celého dňa.
  • Sme otvorení počas 10-tich štátnych sviatkov (6. Januára, 22. Apríla, 1. Mája, 8. Mája, 5. Júla, 29. Augusta, 1. Septembra, 15. Septembra, 1. Novembra, 17. Novembra, okrem víkendov), aby si počas nich mohli rodičia oddýchnuť, zabezpečiť potrebné nákupy či správu domácnosti.
  • Deti podporujeme k spánku krásnou spálňou s maľbami, tlmeným svetlom, príjemnou upokojujúcou hudbou. Detské postieľky sú v tvare zvieratiek a autíčiek z kvalitného koženého materiálu a posteľné prádlo, vankúše a paplóny, ktoré sú z protialergickou náplňou a z čistej bavlny sa menia 1x týždenne pre každé dieťa. Ak sa dieťa spotí je prádlo vymenené okamžite v daný deň.
  • Tým deťom, ktoré nemôžu zaspať čítajú učitelia v čítacej miestnosti rozprávky.
  • Športový program, ktorý je vedený profesionálnym trénerom pre karate a tanec (rodičia nedoplácajú, ale program je určený iba pre deti od 3 rokov).
  • Podporujeme nástupný prvý týždeň, kedy môžu byť mamičky alebo oteckovia spolu s deťmi v škôlke, aby sa deti cítili bezpečne a videli, že je pri nich spolu s pani učiteľkou aj známa osoba.
  • Máme voľný vstup rodičov do triedy na akúkoľvek dlhú dobu v akýkoľvek deň v týždni.
  • 2 x ročne sa uskutočňuje prezentácia dieťaťa a učiteľa. Táto prezentácia sleduje jazykovú znalosť dieťaťa cudzieho jazyka. Rodič si môže počas prezentácie všímať, či jeho dieťa rozumie pokynom učiteľa a či reaguje na jeho požiadavky a nahrávať si tieto hry učiteľa s dieťaťom na video.
  • Otváracie hodiny škôlky sú prispôsobené požiadavkám rodičov daného mesta.

 

V každej materskej škole Espania je na plný pracovný pomer zamestnaný manažér stravovania. Jeho náplňou je: zostavovať jedálny lístok, pripravovať švédske stoly, pripravovať rozpis nákupov pre ovocie, nápoje, delikatesy a dohliadať na pitný režim detí.

V škôlke preferujeme ryby, mliečne a ovocné delikatesy. Aby sme sa vyhli kyslému prostrediu v žalúdku detí, nekombinujeme v rovnaký čas ovocie a zeleninu.  Deti sa začnú učiť ako si správne naberať jedlo, ako stolovať a sami si môžu pridať si z obľúbeného jedla. Jedlo pre maličké deti vyberajú učitelia zo švédskych stolov, avšak za prítomnosti dieťaťa a po komunikácií s ním, koľko si z ktorého jedla praje. Každý deň pripravujeme aj tematické jedlo inej krajiny. Deti si takto osvoja názvy a chute neznámych jedál z iných krajín a spôsob prípravy a stolovania neznámych jedál. Večera sa zabezpečuje iba na požiadanie pre tie deti, ktoré zostávajú v škôlke do 18:00 hod. Deti môžu mať vegetariánsku alebo inú špeciálnu diétu na požiadanie rodičov

Zdroj: www.espania.sk