Detské opatrovateľské centrum a minijasle SVETLUŠKA

Adresa SVETLUŠKA - detské opatrovateľské centrum & minijasle Komenského 501/26 033 01 Liptovský Hrádok, Liptovský Hrádok Email info@docsvetluska.sk Telefón +421 917 701 240 Web www.docsvetluska.sk

Základným cieľom výchovy je predovšetkým formovať človeka. Oveľa viac je však dynamicky ho viesť k tomu, aby sa formoval sám a aby sa stal človekom

Detské opatrovateľské centum (ďalej len „DOC“) Svetluška vzniklo ako prirodzená reakcia na dopyt po opatrovateľských službách v okolí mesta Liptovský Hrádok. Keďže zariadenie podobného typu sa v blízkom okolí nenachádza, rozhodli sme sa  vybudovať centrum, ktoré pomôže pracovne vyťaženým rodičom, mamičkám na materskej dovolenke a všetkým tým, ktorí pomoc v starostlivosti o ich ratolesť uvítajú.

Naše centrum je otvorené podľa potreby v čase od 7:00 do 17:00 každý pracovný deň. V prípade potreby a snahe výjsť Vám v ústrety, je možné zariadenie otvoriť skôr, no len po osobnom dohovore. Naše služby poskytujeme aj počas sviatkov, prázdnin a víkendov, opäť v závislosti od osobného dohovoru.

DOC Svetluška ponúka opatrovateľské služby pre detičkyod 8 mesiacov. Ťažiskom činnosti je poskytovanie  služieb celodennej, poldennej a krátkodobej starostlivosti.

Snažíme sa o skĺbenie profesionálneho prístupu s rodinným. Zohľadňujeme potreby každého dieťatka zvlášť a zároveň sa snažíme prispôsobiť aj Vám, rodičom podľa požiadaviek a potrieb rodičov.

DOC Svetluška nie je náhradou  MŠ, no svojou ponukou služieb a prístupom k výchovno-vzdelávaciemu programu vytvára jednu z alternatív. V malom kolektíve (max.10 detí)  poskytujeme  služby, ktoré dajú deťom  maximum a vytvoria priestor pre ich individualitu, hru a oddych.

Naša Svetluška je tu pre Všetky deti s cieľom užitočne využiť čas a venovať sa im v prostredí, ktoré je útulné, harmonické a poskytuje deťom  množstvo podnetov.

 

Denné opatrovanie

 

V prípade, že si len na pár hodín potrebujete niečo vybaviť (lekára, zacvičiť si, alebo máte pracovné   povinnosti) využite možnosť denného opatrovania v  priestoroch nášho DOC SVETLUŠKA. O Vaše   dieťatko sa postará zodpovedný a skúsený personál. Zabaví sa s inými deťmi v malom kolektíve a naučí    sa niečo nové.
Využite taktiež celodennú starostlivosť o dieťatko v našom centre. Ak ste sa ocitli v situácii, kedy Vám  dieťatko nezobrali do Materskej škôlky a Vy potrebujete ísť aspoň na pár hodín do práce, je pravidelné    opatrovanie v našom centre pre Vás tým najlepším riešením. Neváhajte, obráťte sa na nás a o Vaše
dieťatko bude dobre postarané!

Večerný babysitting

 

Opatrovanie v pohodlí Vášho domova, prípadne v priestoroch Detského Opatrovateľského Centra   SVETLUŠKA zabezpečujú spoľahlivé a skúsené opatrovateľky. Opatrovanie vo večerných hodinách je   potrebné dohodnúť minimálne 8 hodín vopred. Pre bližšie informácie nás kontaktujte.

Opatrovanie cez víkendy a počas sviatkov

 

Sme tu pre Vás aj počas víkendov a sviatkov. Tento druh opatrovania je opäť na individuálnom   dohovore. V prípade záujmu o viac informácií alebo záujmu využiť ponúkané možnosti nás kontaktujte.

 

Vášmu dieťatku poskytujeme:

 • krátkodobú a dlhodobú starostlivosť v oblasti opatery a výchovy
 • celodennú starostlivosť v inšpiratívnom a bezpečnom prostredí na  profesionálnej úrovni
 • hračky podporujúce detskú  tvorivosť a predstavivosť
 • rozvíjanie detskej osobnosti v rodinnej atmosfére
 • vďaka malému kolektívu zabežpečiť individuálny prístup plný ochoty a nehy k potrebám Vášho dieťatka

 

Ďalšia ponuka služieb:

 • KURZ MASÁŽE DETÍ pod vedením skúsenej lektorky. Masáž je zostavou veľmi jemného a citlivého masírovania detského tela. Je senzuálna. Nestimuluje, ale  harmonizuje. Blahodárne ňou môžme vplývať na duševné i fyzické zdravie dieťaťa.
 • TVORIVÉ AKTIVITKY pre šikovné rúčky
 • TÉMATICKÉ STRETNUTIA mamičiek v našom centre
 • KURZ ANGLIČTINY PRE NAJMENŠÍCH hravou formou a pod vedením skúsenej lektorky Vám prinášame kurz pre detičky vo veku od 1,5 roka. 12 vyučovacích hodín, stretnutie raz za týždeň. Cena 3/hod. Rôzne vekové kategórie, skupiny max. po 6 detí a možná účasť rodiča.
 • SPOLUPRÁCA s psychologičkou, špeciálnou pedagogičkou a logopedičkou
 • KURZ PRVEJ POMOCI ZAMERANÝ NA DETI pripravovaný v spolupráci s FALC záchrannou službou. V priebehu pár hodín sa naučite poskytnút svojmu dieťatku prvú pomoc.

 

Zdroj: www.docsvetluska.sk