Detské centrum Medvedík | Prešov

Adresa Okružná 23, Prešov Email info@medvedik.eu Telefón 0908 987 414 Web www.medvedik.eu

Súkromné jasle – Detské centrum MEDVEDÍK poskytuje opatrovateľskú starostlivosť pre deti od 1 do 3 rokov. Opatrovanie detí rôzneho veku počas krátkodobej neprítomnosti rodičov – pobyty na niekoľko hodín, dopoludnie, celý deň, noc, opatrovanie počas víkendov a sviatkov. Nachádzame sa v tichej štvrti v širšom centre mesta, v rodinnom dome so záhradou.

Našim cieľom je šťastné dieťa a spokojní rodičia. Sme zástancami názoru, že v dnešnej dobe je potrebné plniť želania, ktoré máte, pretože žijeme v dobe, kedy sme hlavne my, ženy nútené pracovať, aby sme si či už udržali miesto, ktoré sme mali pred nástupom na materskú „dovolenku“, alebo si našli prácu, aby sa zvýšil príjem do rodinného rozpočtu.

 

Dňom 2.8.2010 sme začali pracovať na novom mieste – nájdete nás na Okružnej ulici č. 23, v krásnom „bielom kaštieli“ oproti Floriánke. Táto novozrekonštruovaná budova svojou polohou a dispozičným riešením poskytuje deťom vynikajúce podmienky, v ktorých budú tráviť deň.

K dispozícii sú priestory s rozlohou viac ako 200 m2, v ktorých kapacitne bude možné umiestniť 30 detí. Detičky budú rozdelené do dvoch skupín, a to skupinka detí do 18 mesiacov a druhá skupinka pre deti od 18 do 36 mesiacov. V skupinke malých detí pracujú dve zdravotné sestry, ktoré sú pre prípad nutného ošetrenia a zdravotnej starostlivosti k dispozícii všetkým deťom, a taktiež 3 vychovávateľky. V skupinke starších detí pracujú 4 kvalifikované učiteľky MŠ a aj jeden vychovávateľ – takže priberáme „mužský faktor“ do nášho ženského kolektívu a detičky budú mať aj mužský vzor. V čase medzi 8:30 a 14:30 sú na pracovisku všetci zamestnanci, takže stále dodržiavame maximálny počet 3-4 deti na jednu opatrovateľku.

 

Každá z oboch skupiniek bude mať k dispozícii veľkú herňu (cca 35 m2) s pridruženou spálňou a hygienickým zariadením. V priestoroch sa uskutočňuje výuka certifikovanej hudobnej školy YAMAHA. Za domom je záhrada na hranie, ktorá je v zátiší a peknom prostredí, kde rastie aj známy prešovský zákonom chránený platan.

 

Čo poskytujú jasličky deťom?

 • Kŕmenie detí, ktoré samy nejedia a dokrmovanie tých, ktoré začínajú so samostatným jedením, ale ešte nedokážu zjesť celú porciu samé
 • Prebaľovanie 4-5x denne
 • Usádzanie na nočník v skupinkách podľa veku, aby navzájom odpozorovali od seba návyk sedenia na nočníku, u starších detí usádzanie na detské WC
 • Pred každým jedlom a po toalete si deti spoločne umývajú rúčky, pestujeme v nich návyk pravidelného umývania rúk
 • Každý deň od 10:00 do 11:00 berieme detičky na pravidelné pobyty vonku, ktoré pozostávajú z prechádzok, hier v pieskovisku, alebo návštevy detského ihriska v blízkosti jasličiek
 • Na prevádzke dodržiavame prísnu hygienu, samozrejmosťou je každodenná sterilizácia fliaš a cumlíkov
 • Dodržiavame u detí pitný režim, odúčame od cumlíkov
 • Poskytujeme možnosť obmien jedálneho lístka v oddôvodnených prípadoch
 • Zoznamujeme detičky s riekankami, pesničkami, pohybovými hrami
 • Úzko spolupracujeme s rodičmi, denne podrobne informujeme o priebehu dňa
 • Deti využívajú značkové didaktické hračky TOLO, ocenené mnohými medzinárodnými cenami
 • Jedna opatrovateľka sa venuje 3-4 deťom
 • Počet detí je obmedzený na 15

Program dňa :

6:30     Voľná hra, postupný príchod detí 
8:00     Raňajky, hygiena 
9:00     Výchovno-vzdelávacie činnosti ( hudobná, výtvarná, telesná, a.t.ď.) 
9:45     Hygiena

10:00   Pobyt vonku 
10:50   Hygiena 
11:00   Obed 
12:00   Spánok 
14:30   Olovrant, hygiena 
14:45   Výchovno-vzdelávacie činnosti, resp. pobyt vonku 
15:30   Postupný odchod domov, voľná hra

 

Cenník

Zdroj: www.medvedik.eu