Bilingválne detské centrum Usilovné včeličky v Senci

Adresa Fučíkova 569/34 Senec, Senec Email info@usilovnevcelicky.sk Telefón +421905986912 Web www.usilovnevcelicky.sk

Súkromné bilingválne detské jasle a škôlka

Sme novootvorené, súkromné, bilingválne (anglicko – slovenské) detské centrum (detské jasle a škôlka),  pre deti vo veku od 2 do 6 rokov.

Naše detské centrum sa nachádza v priestoroch veľkého rodinného domu so sídlom na Fučíkovej ulici v Senci. Lokalitu nášho zariadenia sme dôkladne vyberali, pričom prvoradou podmienkou bolo tiché a bezpečné prostredie blízko centra mesta.

 

Naše hlavné výhody:

  • Prevádzka centra je už od 6:00 – až do 18:00.
  • Detské centrum funguje celoročne, aj  počas prázdnin, okrem štátnych sviatkov a jedného týždňa v roku, ktorý je určený na hĺbkovú hygienickú sanitáciu centra.
  • Poskytovanie hodinovej, jednodňovej, večernej a víkendovej starostlivosti.
  • Len VŠ – vzdelaný pedagogický personál s aktívnou znalosťou anglického jazyka.
  • Rešpektujeme individuálne potreby dieťaťa (bezlepkovú stravu, alergie…).

 

Deti a podmienky prijatia

 

Maximálny počet detí v detskom centre je pätnásť (5 detí na jedného učiteľa). Zabezpečuje sa tak kvalitná starostlivosť založená na akceptácii individuálnych potrieb jednotlivých detí. V detskom centre privítame všetky deti od dvoch do šiestich rokov. V prípade, že je dieťa spôsobilé začleniť sa do kolektívu je možné prijať ho po niekoľkodňovom pozorovaní a adaptačnom procese aj v nižšom veku.

 

 

Kto sa stará o Vaše dieťatko?

 

O Vaše detičky sa stará kvalifikovaný vysokoškolsky vzdelaný pedagogický personál s dlhoročnou praxou v štátnych aj súkromných škôlkach. Naše učiteľky sú aktívne jazykovo zdatné. Okrem anglického jazyka, ktorý musí ovládať celý učiteľský personál centrum disponuje aj učiteľkou nemeckého jazyka. V našom tíme máme aj špeciálnu pedagogičku.

 

Priestory a vybavenie

Keďže sa usilujeme, aby sa u nás detičky cítili čo najlepšie, interiér detského centra je zariadený v rodinnom štýle.

 

Denná miestnosť pre deti „hernička“ je vybavená kvalitným dreveným nábytkom, didaktickými pomôckami a hračkami, ktoré majú potrebné atesty a spĺňajú normy EU.

 

Športová miestnosť pre deti „telocvičňa“ poskytuje deťom priestor na rozvoj telesnej zdatnosti a kondície.

 

Odpočinková miestnosť pre deti „spálnička“ je zariadená detskými postieľkami s antialergénnymi paplónikmi a vankúšikmi.

 

Naša „jedálnička“ je miestom, kde deti spolu raňajkujú, desiatujú, obedujú, olovrantujú a kde sa učia základom spoločenského stravovania, zdokonaľujú sa v sebaobslužných činnostiach. Rešpektujeme stravovacie návyky jednotlivých detí a zabezpečujeme stravu deťom s rôznym druhom diéty (celiakia a pod.).

 

Súčasťou sociálneho zariadenia je aj prebaľovací pult. V našom detskom centre sa nachádza samostatná karanténna miestnosť určená pre deti, ktorých zdravotný stav sa počas pobytu v centre zhorší (zvýšená teplota, zvracanie a pod.).

 

Neoddeliteľnou súčasťou zariadenia je nádherná priestranná záhrada plná zelene a trávnatej plochy, na ktorej s deťmi trávime veľa voľného času. Záhrada je po celom obvode oplotená a vstupná brána sa kvôli bezpečnosti detí uzamyká.

Zdroj: www.usilovnevcelicky.sk