Vaničkovanie Dasha

Adresa , Prešov, Košice, Sabinov, Bardejov Email vanickovanie@gmail.com Telefón 0915 665 986 Web www.dasha.sk

Vaničkovanie- plávanie s bábätkom u vás doma vo vani- ukážky správnej manipulácie s dieťatkom- konzultácie v oblasti starostlivosti o dieťatko- podpora dojčenia a poradenstvo- cvičenia pre rozvoj psychomotoriky primerané veku

Plávanie s detičkami od narodenia do 6 mesiacov u vás doma – vaničkovanie.

S „plávaním“ doma vo vani je možné začať hneď po skončení šestonedelia, resp. po zahojení pupočníka. Nejde o plávanie v pravom slova zmysle, keďže deti sú schopné naozaj naučiť sa plávať až oveľa neskôr. Existuje však množstvo vedecky zdokumentovaných pozitívnych účinkov plávania detí s rodičmi.

Plávanie dojčiat doma vo vani je najmä o vytváraní a prehlbovaní vzťahu k vode a vzťahu medzi rodičom a dieťatkom. Napriek tomu, že ide v istom zmysle o cvičenie a posilňovanie svalových partií, vaňové lekcie nie sú zamerané len na podávanie výkonov. Dieťatko vykonáva pohyb v príjemnom prostredí, zažíva bezváhový stav, udržiava očný kontakt s mamičkou(prípadne oteckom), ktorá(ý) sa mu nežne prihovára. Lekcie sú spojené s osvojovaním si správnej manipulácie s dieťatkom a konzultáciami týkajúcimi sa rôznych sfér starostlivosti o dieťatko.

 

Pravidelným „plávaním“ najskôr doma vo vani, neskôr (4-6 mesiacov) v špeciálnom bazéne sa dá u detí docieliť osvojenie si plaveckých zručností (dýchanie, splývanie na hladine, potápanie, orientácia pod vodou, skoky a pády do vody a záberové zručnosti), ktoré tvoria nevyhnutný základ pre neskoršiu výučbu samotného plávania. Z týchto zručností si splývanie (udržanie rovnováhy) a potápanie (zadržanie dychu na signál a ponorenie pod vodu) môže dieťatko nacvičiť už u vás doma vo vani.

Zdroj: www.dasha.sk