Tašíkovo – Rozprávkový Košický kraj

Adresa Betliarska 8, 04801 celý Košický kraj Email tasikovo@gmail.com Telefón +421 58 7324258 Web www.tasi.sk

TAŠÍKOVO je rozprávkové kráľovstvo Košického kraja. Navštívime lokality (obce), kde sa zmapuje potenciál pre cestovný ruch (služby cestovného ruchu, doplnkové služby, príroda, história, kultúra a pod.), ale hlavne kde zachytávame tradované príbehy, povesti, legendy viažúce sa k nejakej významnej pamiatke, atrakcii alebo prírodnému útvaru v danej obci. Tieto legendy sú spracované do rozprávky, ktorá je hlavnou spojivkou medzi dieťaťom a konkrétnym miestom.

image

Som rozprávkový hrdina, s čarovnou mocou – pohybujem sa v čase a priestore.

 

 

 

Mojou úlohou je predstaviť vám, najmä vašim deťom región Košického kraja prostredníctvom miestnych legiend, na základe ktorých sa napíšu rozprávky. Rozprávky budú bohato ilustrované v prekrásnej knižnej forme.

 

 

 

image

Putovanie rozprávkového jazvečíka Tašiho v priestore a v čase po krajine svojich predkov mu dáva rolu „sprievodcu“, ktorý zavedie čitateľa prostredníctvom rozprávok do rôznych kútov Košického kraja, ktoré svojou históriou, prírodou či pamätihodnosťou sú ojedinelé, ale možno mnohými doteraz neobjavené. Taši je aj „učiteľom“, ktorý hravou formou – opäť prostredníctvom rozprávok upriami pozornosť čitateľa na niektoré faktografické údaje (geografické, historické a pod.). Taši okrem skutočných vlastností typických na psíkov (priateľská povaha, zvedavosť, hravosť, ochrana svorky, vernosť, bdelosť a schopnosť „komunikovať“ svojim správaním) má aj rozprávkové vlastnosti, vie sa premiestňovať v čase i priestore.

 

Zdroj: www.tasi.sk