Pilates štúdio | Žilina

Adresa Za plavárňou 3937/1 (Areál Tenisového klubu) I. poschodie, Žilina Email info@pilates-za.com Telefón +421 903 701 406, +421 911 190 305, +421 903 528 641, +421 901 701 020 Web www.pilates-za.com

Sme moderné štúdio s vysoko kvalifikovaným personálom a osobným prístupom k svojim klientom. Zameriavame sa na rehabilitačné cvičenia, rekondičné a kondičné lekcie Pilates.

TEHUĽKY

Tehotenstvo nie je choroba, ktorá vám nedovoľuje vstať a hýbať sa. Tehotná žena by sa preto rozhodne nemala cvičeniu vyhýbať. Cvičiť sa odporúča počas celého tehotenstva, pokiaľ žienky nemajú žiadne zdravotné problémy a ich ošetrujúci lekár im odporučí cvičiť. Cvičenia sú jednoduché, zamerané na správne dýchanie, posilnenie najmä svalov panvového dna, uvoľnenie boľavého chrbta… pri cvičení sa využívajú rôzne pomôcky ako fitlopta, overbaly, expandery, činky. Na konci si doprajeme relaxáciu na uvoľnenie celého tela.

Cenník TEHUĽKY 1 lekcia 10 lekcií Doba trvania lekcie
Pilates v tehotenstve 5,50 € 45,00 € 50 min
Psychoprofylaktická príprava 35,00 € 4 x 105 min. lekcia
SM-systém individuálne cvičenie 12,00 € 108,00 € 45 min
Reformer, Cadillac, Wunda Chair individuálne cvičenie 16,00 € 144,00 € 45 min

 

Pilates pre tehotné

Cviky, ktoré sa počas tehotenstva cvičia, sa výrazne nelíšia od bežných pilatesových cvičení. Sú len upravené tak, aby sa budúce mamičky moc nenamáhali a aby bolo cvičenie pre ne príjemné. Pilates vďaka svojím základným princípom dýchania, kontroly, koncentrácie, centrovania, presnosti a plynulosti posilní Váš telesný systém (obehový, tráviaci, lymfatický, či respiračný), čo pomáha zdravému rastu bábätka. Pilates pre tehotné je špeciálne zameraný na určité partie tela, ktoré majú spríjemniť tehotenstvo a uľahčiť pôrod.

image

 

Cvičenie na aparáte Reformer

Pre naše tehuľky sme pripravili cvičenie Pilates – na aparáte Reformer pod vedením najskúsenejších inštruktorov a fyzioterapeutov. Tehotenstvo nie je choroba, stále sa môžete udržiavať v kondícii a výbornej nálade. Cvičenie je ľahko prispôsobené pre všetky trimestre.

Poďte urobiť niečo pre seba a svoje bábätko.

 

image

 

SM-systém

je veľmi vhodné cvičenie v tehotenstve, kde tehuľky správne posilnia brušné svaly, svaly panvového dna a následne zrelaxujú a natiahnu chrbticu. Vývoj dieťaťa bude podporený prirodzenou mobilizáciou brucha a nebude rušené napätím v chrbte. Cvičenie je prevencia bolestí chrbta, predčasného otvárania bránky, uľahčí a urýchly pôrod. Je to cesta k zdraviu mamičky aj dieťaťa. V našom štúdiu SM –system v tehotenstve je individuálna lekcia s fyzioterapeutkou. Cvičenie trvá 45 minút. (bližšie informácie o SM-systéme nájdete v časti Rehabilitácie)

 

Psychoprofylaktická príprava

V našom štúdiu Vás naša ženská sestra, a pôrodná asistentka zároveň, pripraví na blížiaci sa pôrod. Minimálny počet v kurze sú 4 tehuľky. Každá lekcia trvá 1 hod. 45 min. Dĺžka kurzu je jeden mesiac. Pre veľký záujem je možné miesto v kurze rezervovať. Budete potrebovať iba pohodlné oblečenie, o všetko ostatné sa postará naše štúdio.

 

Čo je cieľom psychoprofylaktickej prípravy tehotných žien?

 • informovať ženu o telesných a psychických zmenách v tehotenstve, správnej životospráve, výžive matky, športovaní, škodlivosti návykových látok
 • znižovať úzkosť a strach tehotnej ženy z pôrodu
 • oboznamovať ženu s priebehom pôrodu, s tým, čo ju čaká a čím sama môže prispieť k úspešnému výsledku tehotenstva
 • zoznamovať ženu s rizikom možnosti vzniku komplikácií v priebehu tehotenstva, pôrodu a šestonedelia
 • informovať ženu o priebehu šestonedelia
 • informovať o dojčení a starostlivosti o dieťa

Pilates po pôrode

Milé mamičky, narodilo sa vám túžobne očakávané dieťatko, s láskou sa oň staráte, no pociťujete  únavu, bolesti chrbta, ťažko sa vám vracia do pôvodnej formy, nabraté kilá akosi neodchádzajú? Prípadne sa neuveriteľne rýchlo  zbavíte nadbytočných kilogramov, len to bruško akosi stále ovísa? Práve pre vás je vhodné začať čo najskôr cvičenie pilates. Nemusíte sa obávať, že Vás to ešte viac unaví, alebo stratíte mliečko, pretože plynulé, koordinované cvičenie pilates osviežuje telo i myseľ a podporuje i laktáciu.

V pilates štúdiu Žilina pre vás zostavíme individuálny program určený pre Vašu momentálnu kondíciu. Na začiatku odporúčame individuálne lekcie s našou skúsenou  fyzioterapeutkou, ktorá vás naučí správne aktivovať svaly panvového dna a dôsledne zapájať vnútorný stabilizačný systém, následne určí spôsob cvičenia, tempo, prípadne zaradenie do skupinového cvičenia. Cviky sú  zamerané na podporu laktácie, správne zavinovanie maternice, vyformovanie tela, sú tiež prevenciou, či  liečbou kŕčových žíl, opuchov nôh a v neposlednom rade bolestí chrbtice.

Odporúčame cvičiť mamičkám po ukončení šestonedelia a po cisárskom reze po desiatich týždňoch.

 

Cenník Pilates po pôrode 1 lekcia 10 lekcií Doba trvania lekcie
Individuálne rehabilitačné cvičenie s fyzioterapeutkou 16 € 150 € 45 min
Lekcia na Pilates aparátoch 18,50 € 165 € 50 min
Skupinové cvičenia na aparátoch, max. 3 mamičky 12 € 110 € 50 min


 

Cvičenie podľa p. Mojžišovej

Ľudmila Mojžíšová bola rehabilitačná sestra, ktorej celoživotná systematická práca vyústila vo vyvinutie úspešnej rehabilitačnej metódy na odstraňovanie niektorých druhov ženskej a mužskej sterility.

Cena 1 lekcie pre 1 klienta (45 min)  = 15,00 €

Cena 1 lekcie pre 2 klientov = 10,00 €

 

Pani Ľ. Mojžišová popísala reťazce svalových spazmov (sťahov), bolestivé body a kĺbne blokády, ktoré majú súvis chorobami vnútorných orgánov.

Pomocou jej metódy je možné svalovým cvičením a mobilizáciami uvoľniť spazmy v oblasti chrbtice ,v panvovom dne a tak ovplyvniť aj reguláciu ženských pohlavných orgánov.

 

Cvičením v Pilates štúdiu Žilina tiež priaznivo ovplyvňujeme:

 • vertebrogénne ťažkosti – dlhodobé bolesti hlavy, bolesti kostrče, paresézie končatín (mravenčenie, tŕpnutie)
 • skoliózy u detí mladších ako 15 rokov
 • gynekologické problémy
 • opakované potraty
 • zápchu
 • problémy so zadržiavaním moču
 • artrózy bedier

Význam cvičení:

V pilates štúdiu vyrovnávame svalovú nerovnováhu, ktorá je najčastejšou príčinou bolestí pohybového aparátu, ktorý úzko súvisí s vnútornými orgánmi a ich správnou funkciou.

 

Individuálne 50-minútové cvičenie pre 1 alebo 2 klientky:

Počas prvej lekcie fyzioterapeutka Pilates štúdia Žilina vyšetrí a zhodnotí stav klienta a následne naučí 12 cvikov, ktoré však musí klient cvičiť doma denne, podľa pokynov a určeného poradia. Počas ďalších lekcíí, ktoré sú spravidla po mesiaci kontroluje fyzioterapeutka správnosť cvikov a špeciálnymi technikami uvoľňuje spazmy panvového dna a vykonáva mobilizácie SI kĺbu (krížovo bedrového), bedrovej chrbtice a rebier. Odporúča sa cvičiť minimálne 4- 6 mesiacov.

image

 

Zdroj: www.pilates-za.com