NESTVILLE OPEN FEST 2023

Adresa Nestville Park, Hniezdne 442, 065 01 Hviezdne Email event@nestville.sk Telefón +421 917 137 124 Web www.nestvilleopenfest.sk

Podujatia v jedinečnom prostredí Nestville Parku nie sú len o hudbe a tanci, ale najmä o zážitkoch a radosti. Návštevníkom to jednoznačne potvrdí aj posledný júnový víkend kedy sa otvoria nielen brány festivalu Nestville Open Fest 2023, ale taktiež dvere do zákulisia výroby prvej slovenskej whisky, craftového piva, či pravej belgickej čokolády.

Na svoje si tak 24. a 25. júna 2023 prídu ako nadšenci dobrej hudby, tak aj milovníci chutného jedla a pitia. To však ani zďaleka nie je všetko a malebné prostredie severného Spiša ponúkne jedno z najväčších rodeí na území Slovenska, pod názvom Nestville Rodeo Show, kde sa vám predstaví viac ako 30 jazdcov v desiatich disciplínach a chýbať nebude ani bohatý kultúrny program. Otvorenie tohtoročnej letnej sezóny tak v Nestville Parku sľubuje ozaj raketový štart.

Sobota ušitá pre každého

Prvý deň podujatia sa bude spočiatku niesť v znamení rodinného programu a najmenším tak radosť prinesie okrem divadelných predstavení aj hudobno-vzdelávací projekt Paci Pac a množstvo zábavných atrakcií Fruxi Fresh detskej zóny.

Detský smiech pod pódiom v poobedňajších hodinách vystrieda letná pohoda, o ktorú sa postará mladá pop-rocková kapela Taký Svet a známa hudobná skupina King Shaolin, po ktorých budú podvečer nasledovať majstri improvizácie Marián Čekovský Jakub Prachař.

Zlatým klincom sobotňajšieho večera bude už tradične pyromuzikálny ohňostroj, ktorému budú predchádzať rapové koncerty známych mien ako Separ, Pil C, či Majself a prvý deň podujatia sa zakončí poriadnou tanečnou párty pod holým nebom s DJ SmartDJ Triple P, Hypemanom OsťomGraySecret Show.

Rodinná nedeľa v objatí pohody

Organizátori desiateho ročníka Nestville Open Fest mysleli ozaj na každého a nedeľu si užijú najmä rodiny a nadšenci populárnej hudby. Mimo detského programu totiž do Hniezdneho zavíta aj televízny štáb a počas nedele v Nestville Parku prebehne natáčanie hudobno-zábavnej relácie „Otto Weiter Show“ pod taktovkou TV Šláger Premium. Počas natáčania sa vám predstavia Otto Weiter a Petra Maxin, Paľo Drapák, Allan Mikušek, či hudobno-zábavná skupina Ščamba. Večerné vystúpenia a celé podujatie zakončí predstavenie fenomenálnej Emmy Drobnej.

Ochutnávky s prekvapením

Nestville Park sa neprebúdza k životu iba počas podujatí. Súčasťou areálu v malebnej obci Hniezdne sú aj celoročné atrakcie a služby, ktoré si užívajú desaťtisíce návštevníkov každý rok. Špecialitou jubilejného 10. ročníka podujatia Nestville Open Fest 2023 sú lístky na prehliadky, ktoré k vstupu dostane každý návštevník a otvoria sa mu tak dvere do zákulisia výroby unikátnych produktov Nestville. To však nie je všetko a každý, kto absolvuje tieto prehliadky k zážitku navyše dostane personalizovaný darček a nik tak neobíde naprázdno.

Proces výroby a nezameniteľnú chuť prvej slovenskej whisky, ktorou je Nestville Park známy bude možné poznať počas prehliadok expozície liehovarníctva Nestville Distillery, kde okrem chuti odhalíte aj dávnu históriu tradičných ľudových remesiel spojených s výrobou liehu na území severného Spiša, siahajúcu od 12. storočia až po súčasnosť.

Milovníci čokolády si na svoje prídu v Nestville Chocolate kde si budú môcť svoj deň osladiť kvalitnou belgickou čokoládou a taktiež vidieť proces prípravy výrobkov z tejto tropickej pochutiny priamo pod Tatrami.

Prehliadky budú prebiehať aj v remeselnom pivovare s reštauráciou kde sa rodí jedinečné craftové pivo Nestville Beer, ktoré zrie v sudoch Nestville Whisky. Ochutnávku piva si tak v Nestville Taberna budú môcť návštevníci vychutnať pri chutnom jedle v príjemnom country prostredí.

Posledným prekvapením, ktoré je v Nestville Parku pripravené je ochutnávka mlieka z miestnej produkcie Agro Hniezdne, ktoré prináša na stoly domácností kvalitné mliečne výrobky s prívlastkami tradičné Slovenské a poctivé gazdovské.

Zažite Spiš s 10. ročníkom Nestville Open Fest a vychutnajte si príjemnú atmosféru hudobno-rodinného festivalu v obci Hniezdne neďaleko Starej Ľubovne.