Murova čitáreň – literatúra pre deti a mládež

Adresa Levočská 9. 08001 Prešov, Prešov Email gabriela.futova@gmail.com Telefón Web www.murovacitaren.sk

Murova čitáreň je knižnica kocúra Mura. Nájdete tam množstvo zaujímavých tipov na knižky, profily spisovateľov,či ilustrátorov, poradňu, Murové chute na knihy a všetko možno o knižkách, čo má rád kocúr Muro.

Jedinečný portál na Slovensku, ktorý sa venuje literatúre pre deti a mládež, ponúkame všetkým deťom, učiteľom, rodičom, spisovateľom, ilkustrátorom a tým, ktorých baví čítať knihy pre deti.
Muro je typický kocúr – v maškrtách rád preberá. Nedá sa zlákať na hocičo. Elegantne sa uloží na policu a v teple, v pohodlí si vyčíha chutnú knižku. Vraj je to pre kocúra čudná strava? Nuž, kazisvetky myši Murovi zaváňajú kanálovou kultúrou. Odkedy Muro zmenil svoje chute, stal sa z neho dokonalý knihožrút. Prestal byť večne mrzutý a nespokojný so životom. Namiesto toho si pochvalne pradie pri dobrých knihách. Kvôli nim sa nadšene pravidelne prechádza po knižnom trhu; pozoruje, nakupuje a vychutnáva maškrty. Kníhkupci a knihovníci ho už považujú za pravého odborníka, skvelého gurmána. Chcete získať prehľad o čitateľských chúťkach? Radi by ste sa zoznámili s tvorcami kníh? Neviete, čo je v knižnom svete nové? Alebo sa potrebujete poradiť (napríklad – pri ktorej knihe sa najmäkšie zaspáva)?

 

Nechajte sa inšpirovať Murovou čitárňou. Možno sa aj Vy stanete milým, usmievavým knihožrútom. A potom dajte vedieť – nech Muro spradie nejaký rozhovor.

 

Redakcia a spolupracovníci

Ada Dohovičová – Administrátor, t. j. vŕtačka, ktorá opraví, čo iní nahodia zle.

Tima Vráblová – Recenzistka, inak literárna vedkyňa, ktorá nielen knihy rada číta, ale aj chváli.

Gabika Futová – Osoba, ktorá prirába prácu hlavne Adi.

Spolupracovníci (mimochodom, Stále pátram po ďalších):

(mimochodom, Stále pátram po ďalších):

 

Mima Kavuličová – Tomašiaková – Autorka výtvarného návrhu. Len pre zaujímavosť: zvieratá kreslí strašne nerada.

Tona Révajová– Spisovateľka

Zdroj: www.murovacitaren.sk