Klub Kvapka | Trnava

Adresa T.Milkina 2, 91701 Trnava Email info@klubkvapka.sk Telefón 0915 709 968 Web www.klubkvapka.sk

Klub Kvapka poskytuje plávanie pre deti od 4 mesiacov do 12 rokov a cvičenie s deťmi od 6 mesiacov. Pre tehuľky organizuje prednášky a cvičenie vo vode.

Plávanie pre deti

S lekciami plávania je možné začať od ukončeného 4. mesiaca bábätka do 12 rokov dieťatka. Kurzy prebiehajú na 4 bazénoch v rámci Trnavy.

Plávame 1-krát do týždňa.  Samotná lekcia trvá 30 minút vo vode a jeden kurz trvá 8 lekcií. Chvíľu môžete ešte pobudnúť vo vode s dieťatkom a zahrať sa s ním samostatne.  Potom idete pod sprchu a do sauny vyhriať seba i dieta (ak je vám to obom príjemné). Ďalej sa oblečiete a prechádzate do aklimatizačnej miestnosti. Tam dieťa nakŕmite, necháte ho chvíľu sa pohrať s rovesníkmi a „vychladnúť“.

Lekcie plávania pre deti prebiehajú pod vedením certifikovaných inštruktoriek, ktoré sa neustále vzdelávajú a získavajú podnety z našich aj zahraničných konferencii, workshopov a školení. Pri práci s deťmi plne rešpektujeme jedinečnosť každého dieťatka a prispôsobujeme hodinu jeho potrebám.

Cvičenie pre deti
Cvičíme s náradím a pomôckami určenými pre deti od 6 mesiacov, v miestnosti prispôsobenej týmto činnostiam. V lekciách rozvíjame obratnosť, posilňujeme telíčko, zjemňujeme zmysly, rozvíjame poznávacierozumové schopnosti, zameriavame sa na rozvoj hrubej a jemnej motoriky a zlepšujeme koordináciu.

Cvičenia vedú naše školené inštruktorky formou hier a využívaním pesníčiek a básničiek. Pohyb v rytme sa ľahšie učí, je pre ne zábavnejší a deti si rozvíjajú pamäť. Prirodzene týmto spôsobom získavajú ďalšie podnety pre svoj rozvoj.

Kým dieťa nechodí do kolektívu na celý deň, socializuje sa v skupinke detí, ktorú pozná. Preto cvičenie s rovesníkmi nenásilným spôsobom pripravuje dieťa aj na vstup do materskej školy. Po nástupe do škôlky je cvičenie utužovaním vzťahu medzi dieťaťom a rodičom, ich spoločnou zábavnou činnosťou a aktívne prežitým časom, z ktorého majú obaja radost.

Cvičenie prebieha 1-krát do týždňa. Jedna lekcia trvá 40 minút a celý kurz tvori 6 lekcií.

Aktivity pre tehotné ženy

Pre tehuľky organizujeme lekcie cvičení vo vode, tzv. aquaprenatal, ktorý obsahuje prvky jogy, dýchacie, posilňovacie a relaxačné cviky. Cieľom je zachovanie aktívnej pohyblivosti budúcej mamičky až do konca gravidity, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pokladá  za najvhodnejší pohyb pre tehotné ženy. Lekcie  pozitívne vplývajú na duševnú a telesnú prípravu ženy na pôrod, uľavujú od boľavého chrbta a taktiež posilňujú pánvové svalstvo. Kurz je určený zdravým tehotným ženám od 13. týždňa tehotenstva až do konca gravidity.

Súčasťou našej ponuky pre budúce mamičky je aj kurz Príprava na pôrod a prvé týždne s novorodencom. Dozviete sa informácie z pohľadu viacerých strán (lekár i dula), vďaka čomu si vyberiete cestu, ktorá bude pre vás najpríjemnejšia. Dozviete sa o postupoch aplikovaných priamo v trnavskej pôrodnici ale aj o možnostiach v blízkom zahraničí. Príprava na pôrod je dnes už častokrát samozrejmosťou, avšak tam to ešte len začína. Preto sme do kurzu zahrnuli aj prípravu na šestonedelie, v rámci ktorej sa dozviete o správnej manipulácii s novorodeniatkom, o polohovaní a kúpaní. Súčasťou každej prednášky bude priestor na voľnú diskusiu a vaše konkrétne otázky.

Kurz obsahuje 4 prednášky (môžete sa zúčastniť všetkých, alebo vami vybraných):

  • Príprava na pôrod v trnavskej nemocnici
  • Prirodzený pôrod a úľavové techniky
  • Dojčenie a vzťahová väzba (120 min.)
  • Starostlivosť o novorodenca a praktické cvičenia

Ako sa prihlásiť?

Stačí sa nahlásiť pomocou registračného formuláru priamo tu: https://prihlasovanie.klubkvapka.sk/ a my vás budeme cca 2 týždne pred začiatkom kurzu kontaktovať.

Tehuľky sa registrujú na jednotlivé lekcie/prednášky samostatne pomocou rezervačného systému tu: https://prihlasovanie.klubkvapka.sk/pregnant/lessons?locale=en

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete obrátiť pomocou kontaktov uvedených na tejto stránke: www.klubkvapka.sk

Zdroj: www.klubkvapka.sk