Freshbox

Adresa Klincová 35, 82108 Bratislava Email freshbox@freshbox.sk Telefón +421232262555 Web www.freshbox.sk

Náš dlhoočakávaný, nový a prehľadný eshop sme spustili iba pár dní dozadu (10.3.2020). Je plný skvelých potravín od našich dlhodobých aj nových výrobcov, pestovateľov a farmárov.

Orientujeme sa prevažne na malých, lokálnych dodávateľov, ktorých produkty a výrobky často nie sú dostupné v bežných supermarketoch. Touto cestou sa snažíme podporiť to, čo je kvalitné a naše a dostať to čo najbližšie a najpohodlnejšie k ľuďom.

Máme vlastný logistický park a tak čerstvé produkty denne preberáme priamo od výrobcov na celom Slovensku. V súčasnosti máme v ponuke viac ako 2000 produktov a ľudia na celom Slovensku tak majú každý deň prísun čerstvých potravín, ktoré nájdu na jednom mieste a objednajú si ich pohodlne z domova. Našim heslom je #čerstvoaždomov a dbáme nielen na čerstvosť, ale tiež na udržanie stálej a stabilnej kvality všetkých výrobkov, ktoré ponúkame.

Aktuálna situácia

Posledné dni prekvapili aj nás. Situácia na Slovensku sa zmenila zo dňa na deň. V priebehu pár dní pozatvárala väčšina reštaurácií, supermarkety zostali plné ľudí a regály prázdne. K nám začali prichádzať tisíce objednávok a pre ľudí bolo viac ako kedykoľvek predtým dôležité to, aby mohli zostať doma a aby sa k nim potraviny dostali bez návštevy obchodov.

V priebehu pár dní sme museli nastaviť a zmeniť všetky zaužívané procesy. Prijali sme 50 nových zamestnancov, aby sme mohli pracovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Od vypuknutia vírusu sme v práci neustále. I keď na takýto extrém sme vôbec neboli pripravení, z prvotného šoku sme sa už spamätali.

Všetkých nových zamestnancov sme dôkladne zaškolili, začali sme si svojpomocne šiť rúška pre kuriérov aj pre pracovníkov, ktorí chystajú a balia tovar. Z dievčat, ktoré u nás robili doteraz administratívu, sme spravili vedúce skladu a v priebehu pár dní sme sa naučili pracovať tak, aby sme vyhoveli všetkým, ktorí sa na nás spoliehajú a chcú sa v súčasnej situácii vyhnúť bežným nákupom v obchodoch.

Zlepšenia a efektívnosť

Logistika

Na tisíce objednávok, ktoré nám začali chodiť naozaj zo dňa na deň, sme neboli pripravení. Preto sme museli našu doručovaciu dobu predĺžiť na 48 hodín. Našťastie, relatívne rýchlo sa nám podarilo zamestnať a zaškoliť nových vodičov a pridať ďalšie autá a od soboty opäť doručujeme v štandardnom čase do 24 hodín. Zákazníci navyše dostávajú informácie o doručení v predstihu tak, aby vedeli kedy môžu svoj Freshbox očakávať.

Nakúpili sme ďalšie terminály do každého jedného auta, aby mohli všetci zákazníci platiť bezpečne, rýchlo a bezhotovostne.

Rozvoz v súčasnosti robíme počas všetkých 7 dní v týždni a vozíme celé Slovensko. Od Bratislavy po Košice.

Bezpečnosť

Je pre nás veľmi dôležité, aby sa naši zamestnanci aj zákazníci cítili v bezpečí.

Všetci zamestnanci sú preto vybavení rúškami a rukavicami, ktoré sme ušili sami za pomoci našich priateľov a známych.

Samozrejmosťou je aj pravidelné meranie teploty zamestnancov a neustála dezinfekcia našich dodávok aj skladových priestorov.

Keďže vírus nás zastihol v období spúšťania nového eshopu, zatiaľ je možná platba iba na dobierku, no v týchto dňoch už usilovne pracujeme na pridaní platby vopred, aby sme minimalizovali osobný kontakt a tiež preto, aby mohli ľudia poslať Freshbox svojej rodine alebo blízkym v prípade, ak žijú v inej domácnosti alebo v cudzej krajine. V tejto výnimočnej situácii ponúkame zatiaľ zákazníkom aspoň možnosť platby bankovým prevodom a pevne veríme, že online platbu pridáme v priebehu najbližších dní.

Informácie pre zákazníkov

So zvýšeným záujmom o naše služby prišlo aj viac otázok. Práve preto sme zvýšili kapacitu nášho call centra, kde zákazníkom radi poradíme s objednávkou a v prípade potreby im ponúkneme alternatívy, ak je akýkoľvek z produktov, o ktoré majú záujem momentálne nedostupný.

Naši kolegovia tiež denne odpovedajú na množstvá správ na sociálnych sieťach. Nájdete nás na Facebooku (Freshbox) a tiež na Instagrame (freshbox.sk)

Všetky tieto zlepšenia sme stihli pripraviť v priebehu posledných dní a usilovne pracujeme na mnohých ďalších.

Sme pripravení pomáhať

V súčasnosti sme plne pripravení voziť aj naďalej čerstvé potraviny v tej najvyššej kvalite ľuďom po celom Slovensku. Radi sa postaráme o všetkých, ktorí v zmysle odporúčaní zostávajú doma a správajú sa tak zodpovedne voči sebe aj ostatným. Dovolím si tvrdiť, že v tomto období je Freshbox viac poslaním, ako podnikaním. Mám veľkú radosť, že sa nám v priebehu pár dní podarilo vybudovať mladý a silný tím ľudí, ktorí sú si vedomí rizika, no napriek tomu veria nášmu projektu a našej myšlienke a s radosťou vozia čerstvé potraviny ľuďom až domov.

Viac o nás uvidíte aj vo videu, ktoré sme natočili v posledných dňoch:

https://youtu.be/fuwoCFrCSeo

Zdroj: www.freshbox.sk