Baby Signs Slovakia – znaková reč pre batoľatá

Adresa Srbsko 4, 29402 Email michaela@babysigns.cz Telefón +420 608 476 041 Web www.babysigns.sk

Už ste niekedy premýšľali o tom, čo vám vaše nemluvňa chce povedať alebo prečo plače? Znaková reč pre počujúce batoľatá je ľahký a prirodzený spôsob ako sa dorozumieť s vaším dieťaťom ešte pre tým, ako je schopné hovoriť. Na Slovensku je to novinka , ale vo svete sa znakovanie s bábätkami a batoľatami používa už viac ako 20 rokov.

Už ste niekedy premýšľali o tom, čo vám vaše nemluvňa chce povedať alebo prečo plače? Znaková reč pre počujúce batoľatá je ľahký a prirodzený spôsob ako sa dorozumieť s vaším dieťaťom ešte pre tým, ako je schopné hovoriť. Na Slovensku je to novinka , ale vo svete sa znakovanie s bábätkami a batoľatami používa už viac ako 20 rokov. Znakujúce batoľatá tak získavajú jedinečnú možnosť podeliť sa o svoj svet so svojimi najbližšími a rodičia si užívajú väčšiu pohodu, ktorá zavládne, keď zistia , čo ich ratolesť potrebuje bez slzičiek a plaču.

Program znakovej reči pre počujúce batoľatá, Baby Signs(R) bol vyvinutý profesorkami psychológie Kalifornskej Davis Univesity – Dr. Acredolo a Dr. Goodwyn. Tieto účinky znakovania podrobne a dlhodobo skúmali a výsledky ich výskumu preukázali, že znakovanie pomáha položiť pevné základy efektívnej komunikácie, ktoré s deťmi zostanú dlho aj po tom, ako sa naučia hovoriť a znakovú reč prestanú používať. Schopnosť efektívne komunikovať vedie k úspechom v škole, v práci i v osobnom živote. Hlavne v dobe, kedy sa detský rozum rapídne vyvíja, umenie dorozumievať sa posilní detskú sebadôveru a uľahčí nadväzovanie kontaktov s ostatnými deťmi a dospelými. Výsledkom je posilnená emočná inteligencia a nadpriemerná komunikačná schopnosť.

Vedecké štúdie preukázali, že znakovanie s babätkami metódou Baby Signs:

• znižuje frustráciu a vytvára dôveru

• umožňuje deťom podeliť sa o svoj svet

• upevňuje puto medzi rodičmi a deťmi

• odkrýva, ako sú deti v skutočnosti rozumné

• podporuje pozitívny emocionálny vývoj

• posilňuje sebadôveru detí

• napomáha deťom v období, kedy sa učia rozprávať

• dáva impulz k intelektuálnemu rozvoju

 

 

“Program znakovej reči Baby Signs je jedna z najlepších vecí, ktoré môžete pre svoje dieťa urobiť. Ako detská lekárka vrelo doporučujem Baby Signs novým rodičom”
MUDr. Robin Hansen, FAAP
Prednostka detského oddelenia vývoja chovania
Kalifornská univerzita, Lekárska fakulta

Zdroj: www.babysigns.sk