Manufaktura

Adresa MANUFAKTURA s.r.o. Melantrichova 970/17, 1 110 00 Praha, Česká republika Email eshop@manufaktura.sk Telefón +421 221 201 345 Web manufaktura.cz

Vznik každého výrobku tvorí veľký príbeh plný emócií, ktorého jednotlivé kapitoly píšu všetci zamestnanci MANUFAKTURY (MANUálne a FAKTicky), za pomoci svojich nápadov, rúk a predovšetkým sŕdc.

Sme MANUFAKTURA – kozmetika inšpirovaná českou tradíciou a prírodou a plná ručnej (MANUálnej) práce a príbehov. Naša značka pre nás symbolizuje skutočnú (FAKTickú) poctivosť, originalitu, srdečný vzťah a radosť z práce. Vznik našich výrobkov sa dá pripodobniť MANUfaktúre v jej pôvodnom význame. Tvoríme veľkú pomyselnú dielňu, kde v mimoriadne priateľskej atmosfére vznikajú jedinečné produkty, ktorých cestu máme v rukách od začiatku až do konca.

Zaujíma Vás „príbeh za fľaštičkou“?

Začína myšlienkou, poznamenanou zvyčajne na list papiera pri relaxácii na záhradke. Nápad postupne ožíva v našom laboratóriu, kde vývojári tak dlho v sklenených kadičkách kombinujú cenné prírodné ingrediencie, kým nenamiešajú dokonalú receptúru.

Využijú k tomu napríklad nežné sedmokrásky, vlastnoručne natrhané našimi zamestnancami, levanduľu zozbieranú na Pálave, žriedlovú soľ z karlovarských prameňov, poctivé benešovské pivo alebo iskrivé víno z južnej Moravy … Medzitým už pán majiteľ, inšpirovaný starými flakónmi, skicuje návrhy fľaštičky a naša výtvarníčka vo svojej malebnej drevenici maľuje rastliny, ktoré ju potom natlačené na etikete ozdobia.

Presúvame sa do starého cukrovaru na kraji Prahy – do našej výroby … Cukor sa tu už mnoho rokov nevarí, vystriedala ho voňavá kozmetika. Fľaštička tu prejde rukami mnohých – niektoré ruky navážia, odmerajú a zmiešajú ingrediencie pre jej náplň, iné ju vyšlú na cestu plniacou linkou, na ktorej konci ju ďalšie skrášlia drobnou mašličkou a rukou i pohľadom pohladia, aby ju skontrolovali pred uložením do papierovej škatule a odovzdaním o poschodie vyššie, kde už na ňu čakajú skladníci.

Tí ju začerstva spolu s ostatnými kozmetickými špecialitami naložia do jedného z našich sedmokráskami pomaľovaných áut a odvezú do obchodu, kde ju šikovné ruky predajnej asistentky naaranžujú na poličku. Veľmi jej to tam pristane, nezostane však dlho. Onedlho už niekomu robí radosť v kúpeľni.

Naša kozmetika

ČESKOSŤ & TRADÍCIA: Sme 100% česká firma založená v roku 1991. Na myšlienku domácich kúpeľov nás priviedla storočná tradícia a svetoznámy ohlas kúpeľníctva v Čechách. Využívame predovšetkým české prírodné suroviny a v oblasti doplnkov maximálne spolupracujeme s českými dodávateľmi.

UNIKÁTNE PRÍRODNÉ SUROVINY: V kozmetike využívame priaznivé účinky českého piva, moravského vína, karlovarskej žriedlovej soli, bylín a pod. Každá z týchto ingrediencií má svoje jedinečné vlastnosti, ktorými je výnimočná.

KVALITA NA 1. MIESTE: všetka kozmetika je dermatologicky testovaná, využívame prvotriedne prírodné suroviny, na receptúrach spolupracujú odborníci z oblasti kozmetiky a kúpeľníctva.

PONÚKAME AJ EXTRA ŠETRNÉ RADY: bez obsahu sulfátov, ropných produktov, alergénov, farbív …

ORIGINÁLNY DIZAJN: výnimočnú pozornosť venujeme tiež dizajnu, vďaka čomu sú naše produkty ozdobou každej kúpeľne a obľúbeným darčekom.

NETESTUJEME NA ZVIERATÁCH: sme prvým držiteľom medzinárodného certifikátu Human Cosmetics Standard v Čechách.

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE: výroba je šetrná k životnému prostrediu, minimalizujeme množstvo obalov a príbalových letákov, používame papierové tašky a vrecká.

PODPORA: spolupracujeme s chránenými dielňami, pravidelne sponzorujeme dobročinné akcie.

Naše ingrediencie

Kozmetika Manufaktura je založená na obsahu ingrediencií prírodného pôvodu. Prevažná väčšina našich produktov sa pýši ich 97 – 99,5% obsahom. V kozmetických receptúrach nájdete české pivo a chmeľové výťažky, karlovarskú žriedlovú soľ, víno, marhule, sedmokrásky a ďalšie ovocie a byliny typické pre našu krásnu krajinu.

Kvalita a príbeh používaných surovín sú pre nás mimoriadne dôležité. Sme presvedčení, že najkvalitnejšie produkty môžu vznikať len z najkvalitnejších surovín, a preto venujeme veľa energie výberu správnych dodávateľov. Prírodné suroviny jednoznačne uprednostňujeme pre veľké množstvo dôležitých vitamínov, antioxidantov, minerálov, hydratačných a vyživujúcich látok a ich preukázateľné a stovkami rokov overené priaznivé účinky.

Zdroj: manufaktura.cz

Fotogaléria

Videogaléria